Кливлънд Кавалиърс се спаси от втора поредна домакинска загуба срещу Орландо Меджик във финалната плейофна серия в Източната конференция на НБА. "Кавалерите" успяха да надделеят над "Магьосниците" с 96:95 (30:16, 26:28, 19:25, 21:26) и изравниха резултата в серията - 1:1 победи.

Героят на мача бе лидерът на Кливлънд Леброн Джеймс, който донесе победата на тима си с невероятна тройка със сирената. Кинг Джеймс се извиси над опитващия се да го спре Хедо Тюркоглу и показа защо го наричат "Краля", както и че неслучайно бе определен за MVP (най-полезен играч) на годината.

Леброн получи топката от Мо Уилямс и имаше време единствено да се обърне и да стреля без да има добра видимост към противниковия кош. Суперзвездата обаче сътвори чудото и хвърли в делириум 20 562 души в залата на Кливлънд.

Мачът започна отлично за "Кавалерите", които надиграха съперника си преди почивката и дори имаха 23 точки преднина през първото полувреме. "Магьосниците" обаче не се предадоха и бяха много, много близо до изумителен обрат.

Секунда преди Джеймс да донесе победата на Кливлънд с фантастичния си изстрел, Тюркоглу вкара кош, с който гостите поведоха с 95:93. Те обаче не можаха да сторят нищо срещу магията на Кинг Джеймс и трябваше да преглътнат горчивото поражение, докато "Кавалерите" взеха задължителна победа след фалстарта в първия мач.

Леброн Джеймс бе най-резултатният баскетболист на игрището с 35 точки. Гардът Мо Уилямс записа 19 точки за победителите, а литовският център Зидрунас Илгаускас реализира 12 и хвана 15 борби.

За Орландо, 23 точки отбеляза крилото Рашард Люис, а турският тройкаджия Хедо Тюркоглу се отчете с 21. Слабо игра в атака обаче голямата звезда на Меджик - центърът Дуайт Хауърд. "Супермен" завърши с 10 точки, към които добави 18 овладяни топки.

Третият мач от серията е в нощта на неделя срещу понеделник в Орландо.