Кливланд Кавалиърс записа първа победа над Голдън Стейт Уориърс във финалната серия в НБА. Леброн Джеймс и компания надделяха със 137:116 и намалиха изоставането си на 1-3 победи. "Воините" обаче все още се нуждаят от само един успех, за да детронират "кавалерите" и да спечелят титлата.

Кливланд записа историческо постижение през първата четвърт от мача, в която реализира цели 49 точки. Това рекорд в историята на финалите на НБА за най-много точки в една четвърт.

ЛеБрон Джеймс пред трансфер в Лейкърс или Клипърс?

Звездата иска ново предизвикателство

Голдън Стейт пък записа първа загуба в тазгодишните плейофи и не успя да запише рекорд - спечелване на титлата без нито една загуба в плейофите.

Леброн Джеймс записа "трипъл-дабъл" в двубоя. Той наниза 31 точки, овладя 10 борби и даде 11 асистенции. С основен принос за успеха бе и Кайри Ървинг, който пък отбеляза 40 точки.

Кевин Дюрант бе над всички в тима на Голдън Стейт със своите 35 точки, но звездата Стев Къри изневери и се отчете с едва 14 точки за 37-те минути на игрището.

Следващата среща между Голдън Стейт и Кливланд е на 12 юни в зала "Оракъл Арена" в Оукланд.