Тази нощ се изиграха две срещи от плейофната фаза от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Победителят в Източната конференция в редовния сезон Индиана Пейсърс спечели първото си гостуване срещу Уошингтън Уизърдс с 85:63 и поведе с 2:1 в серията. Мачът започна равностойно и първото полувреме завърши само с точка преднина за Индиана. Гостите нанесоха своя удар в третата част, която спечелиха с 26:12.

Най-резултатен за победителите беше Пол Джордж с 23 точки и 8 борби. Рой Хибърт и Дейвид Уест добавиха съответно 14 и 12. За Уошингтън се отличи Брадли Бийл с 16.

В другия мач Оклахома Сити Тъндър също спечели като гост срещу Лос Анджелис Клипърс със 118:112 и също дръпна с 2:1 победи. Мачът  беше много оспорван и резултатът вървеше кош за кош. След третата част дори домакините имаха аванс от 4 точки. Последната четвърт обаче Оклахома, водени от изключителния Кевин Дюран, направиха обрат и се поздравиха с победата. Дюран беше най-резултатен за гостите с 36 точки. За Клипърс силен мач направи Блейк Грифин, който отбеляза 34 точки.