Хюстън победи Бостън със 111:110 в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), въпреки че Селтикс успяха да спрат тотално лидера по точки в редовния сезон Джеймс Хардън в по-голямата част от второто полувреме и продължението. Ръсъл Уестбрук обаче пое щафетата от своя съотборник и завърши с 41 точки.

"Обърнахме твърде много внимание на Хардън и забравихме за другия MVP в отбора им", обясни гардът Джейлън Браун.

Хардън не отбеляза дълго време точка и в крайна сметка завърши с 21, след като хвърли две точни стрелби от нарушение 25 секунди преди края. Иначе Селтикс преодоляха дефицит от четири точки с оставащи 20 секунди по часовник през редовното време и пратиха мача в продължение с тройка на Браун със сирената. Бостън вкара първия кош в допълнителната част и водеше със 110:109, но домакините пропуснаха всичките си шест стрелби в последните 2:49 минути.