Победителят в редовния сезон на НБА Голдън Стейт Уориърс започна със загуба участието си във финалната серия в Западната конференция. В своята зала "воините" отстъпиха на Оклахома със 102:108.

Домакините започнаха уверено мача и поведоха на полувремето с 13 точки разлика. След почивката обаче Оклахома пое инициативата, а в последната четвърт успя да излезе напред и удържа преднината си до сирената. Решаващ в мача стана точният удар от зоната на трите точки на Кевин Дюрант в последната минута.

Най-голям принос за победителите имаха Ръсел Уестбрук, който нарави дабъл-дабъл - 27 точки и 12 асистенции и Кевин Дюрант - с 26 точки и 10 борби. За домакините отново Стеф Къри беше на висота. Той отбеляза 26 точки и направи 10 борби, но това не беше достатъчно за Голдън Стейт.

Оклахома поведе с 1:0 победи.

Във финала на Изток ще спорят Торонто Раптърс и Кливлънд Кавалиърс.