Джеймс Хардън вкара 41 точки, но това се оказа недостатъчно в първия мач на Хюстън Рокетс с шамапиона Голдън Стейт Уориърс. Гостите спечелиха първата финална серия в Западната конференция на НБА със 119-106 и отнеха домакинското предимство от най-добрия отбор в редовния сезон.

Бостън разгроми Кливланд в първия финал на изток

"Келтите" решиха мача още в първата четвърт

Кевин Дюрант отбеляза 37 точки. Двамата стрелци отдалече Клей Томпсън и Стеф Къри се отчетоха съответно с 28 и 18 точки.

Първото полувреме беше равностойно и завърши при резултат 56-56. След почивката "войните" наложиха волята си и постепенно натрупаха преднина. Единственият опасен момент за тях беше в началото на последната четвърт, когато "ракетите" намалиха изоставането си на две точки - 85-87.

Вторият мач от серията е отново в Хюстън в ранните часове на четвъртък. На изток Бостън Селтикс води срещу Кливланд Кавалиърс с 1-0 победи.