Андре Игуодала наниза 31 точки, за да помогне на тима си Филаделфия 76-ърс да запише категоричен успех над гостуващия отбор на Лос Анджелис Лейкърс със 108:92 в среща от поредния кръг в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Игуодала спечели и задочния спор с гарда и лидер на „езерняците" Кобе Брайънт, който също се представи на ниво, вкарвайки 30 точки и овладявайки 4 борби.

Филаделфия спечели шестия си пореден мач и играе много силно откакто в състава го няма преминалия в Денвър Алън Айверсън. Сериозен принос за победата имаха също и Андре Милър с 23 точки, както и Кайл Корвър с 18 т.

Решаваща за крайния успех се оказа серията от 16 поредни точки, която успяха да осъществят филаделфийци, като си осигуриха и 7-ма поредна домакинска победа.

Сиксърс опитва да осъществи късна атака на плейофите, а играчите бяха окрилени и от думите на клубния президент Били Кинг, който заяви преди мача, че ако възпитаниците ми осъществят тази цел, наставникът Морис Чийкс може да се завърне на кормилото на тима през следващия сезон

Кобе Брайънт започна много добре срещата, като през първото полувреме вкара цели 21 точки. През втората част обаче баскетболистите на домакините намериха правилния подход за опека и му позволиха да отбележи само 9 т.

Звездата на „езерняците" се върна в състава, след като изтърпя наказанието си от една среща заради удар в лицето на съперник, което бе негово второ подобно наказание за малко повече от месец.