Денвър Нъгетс се класира за финала на Западната конференция в НБА, след като сътвори втори последователен обрат от 1-3 в серията, този път срещу един от фаворитите за шампион в лицето на ЛА Клипърс след успех със 104:89.

Звездното дуо на Лейкърс изравни 59-годишен рекорд

Двамата се наредиха до Боб Петит и Клиф Хейгън

Тимът от Колорадо стана първият в историята на лигата, който прави два обрата в рамките на едни и същи плейофи. Възпитаниците на Док Ривърс имаха преднина от 12 точки в един момент във втората четвърт, но изключителната игра на Джамал Мъри съкрати дефицита на едва два пункта на почивката. Играчите на Майк Малоун продължиха по възходяща в третата и четвъртата части, където буквално се разправиха със съперника, реализирал едва 33 точки след 15-минутната пауза.

Мъри вкара 40 точки и напомни за себе си от плейофната серия с Юта Джаз - той изравни постижение на ЛеБрон Джеймс като най-младите с поне 40 точки в мач номер 7 от плейофите. Никола Йокич завърши с трипъл-дабъл - 16 точки, 22 борби и 13 асистенции - първият човек в историята с поне 20 борби в трипъл-дабъл. За Клипърс Кауай Ленърд приключи срещата с едва 14 точки при стрелба от игра 6/22, а Пол Джордж с десет пункта. "Ножиците" пропуснаха възможността да се класират за първи път в историята си до финала на Запад, докато Денвър ще играят на първия си такъв в конференцията след 11-годишна пауза. Там техен съперник ще бъде друг калифорнийски отбор - воденият от ЛеБрон ЛА Лейкърс.

Уестбрук: Няма да се оправдавам, просто коронавирусът ме повали в погрешния момент

"Плейофите са мястото, където трябва да повдигнеш нивото на играта си"