Баскетболистите на Далас Маверикс се добраха с доста мъка до успеха при гостуването си на Хюстън Рокетс в мач от поредния кръг в НБА.

Финалистите от миналата година победиха с  едва три точки разлика - 80:77 в зала "Тойота Сентър", след като губеха на почивката между полувремената.

Отново най-резултатен за победата беше звездата на тима Дирк Новицки, който реализира 26 точки и спечели 9 борби, а Джери Стекхаус добави 17 точки за успеха.

Трейси Макгрейди реализира 27 точки и взе 10 борби за домакините, но неговите усилия бяха недостатъчни, за да се стигне до победа на Хюстън.

Победата бе девета поредна за Далас, които продължават да бъдат отборът с най-добри показатели в НБА. Хюстън заема пета позиция в класирането на Западната конференция.