В среща от първенството на НБА Чикаго Булс надделя с 96:85 над тима на Далас Маверикс в собствената си зала "Юнайтед Сентър" пред погледа на 22 000 зрители.

С най-голям принос за победата беше Бен Гордън нанизал 30 точки, а Луол Денг добави 21 при победата.

Лидерът на Далас Дирк Новицки вкара 28 точки и спечели 11 борби при втората загуба на тима в последните 23 срещи в първенството на НБА. Най-малката разлика достигна едва три точки при резултат 79:76 след тройка на Новицки 4 минути преди края на двубоя.

Пи Джей Браун вкара, а също и Кърк Хайнрих добави тройка за 84:76 за домакините, който се чувстваха спокойни в домашната си зала "Юнайтед сентър".

Ерик Дампиер се опита да намали преднината на домакините на 86:81, но това беше всичко тъй като само 1 минута преди края на двубоя Чикаго водеше с 90:81. Браун вкара 6 от 12-те си точки в последната четвърта част на двубоя.