Тимът на Детройт Пистънс стана първият отбор, който се класира за втория кръг в плейофите на НБА. „Буталата” излязоха крайни победители в сблъсъка срещу Оландо Меджик, след като победиха и в четвъртия мач – този път с 97:93 точки.

Първите 3 мача от серията бяха сравнително лесни за Пистънс, но този път победата не бе така безпроблемна. Причина за това стана най-вече липсата на точки за тима в началото на заключителната част, когато гостите пропуснаха 11 от 13 стрелби към коша и преднината им при 78:69 се стопи само до 5 т. три минути преди края. Все пак до изненада не се стигна благодарение на точните изпълнения на наказателни удари в края.

Най-резултатен в днешния мач за победителите бе Чонси Билъпс, който се отчете с 25 точки, а Ричард Хамилтън добави 19 т. В тима на Орландо пък над всички бе Дуейт Хауърд, който вкара 29 точки и овладя 17 борби.

Кливлънд Кевълиърс пък е на крачка от преминаване във втория кръг, след като надделяха в третата среща срещу Вашингтон Уизардс с 92:98.

"Кавалерите" успяха да вземат победата, въпреки че в този мач гостуваха в столицата и само един успех ги дели от отстраняване на Вашингтон, тъй като водят с 3-0 победи в серията.

Сан Антонио Спърс пък поведе в серията на Денвър Нъгетс, след като надделя при първото си домакинство над "буците" с 96:91 точки. Следващият мач отново е в Сан Антонио и "шпорите" могат да се възползват от предстоящото си домакинско предимство.

"Джазмените" от Юта пък направиха крайно интересна серията с Хюстън, след като се наложиха убедително с 98:85 във втория си домакински мач. Така до момента и двата тима имат по две победи, като отборите са безпогрешни в домакинските си мачове. Петият мач е в понеделник в Хюстън.