90+3′
Турнир: Квалификации за Евро 2024 Стадион: "Пушкаш Арена", гр. Будапеща (Унгария) Зрители: 50 233
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Унгария - България 3:0 в квалификация за Евро 2024

Унгария ни отнесе за норматив и Евро 2024 вече е мираж!

България с кошмарно представяне в Будапеща, тъмни облаци надвиснаха над Кръстаич

89′

АНТОВ! След куп добри намеси, да сгреши се случи и на Даниел Наумов. В 89-ата минута вратарят не прецени излизането си, за да блокира Него и роденият във Франция унгарски национал хитро стреля между краката на нашия страж. Утеха в този миг беше Валентин Антов, който притича и изчисти от голлинията.

87′

Последна промяна за националния тим на Унгария.

Снимка 611980

Източник: startphoto.bg

86′

Бандегуж Бола ще напусне терена, за да се появи Лоик Него.

84′

Станислав Шопов дебютира за национални отбор на България, заменяйки Илия Груев.

80′

Филип Кръстев реши да провери вниманието на вратаря Дибуш в 80-ата минута. Халфът на Левски отправи опасен изстрел от дистанция, който предизвика сигурно спасяване от стража на Ференцварош.

73′
Снимка 611988

72′

Роланд Салай бива заменен от Ласло Клайнхайслер.

72′

Адам Наги можеше да отбележи преди секунди, но това явно се е оказало последното действие от него за този мач.

63′

РУСЕВ И ИЛИЕВ! България имаше най-добрите 60 секунди в тази европейска квалификация с настъпването на 63-ата минута. Тогава пробив на Йони Стоянов завърши по учебник с центриране около точката на дузпата. Последователни удари на Никола Илиев и Георги Русев обаче срещаха телата на унгарски защитници. Крилото на ФК ЦСКА 1948 не бе казал последната си дума и след изпълнения корнер негово фамозно воле създаде много трудности за Дибуш, който от втория път съумя да укроти топката в своите прегръдки.

62′
Снимка 611983

61′

Централният нападател Мартин Адам ще бъде заменен от Барнабас Варга.

60′

Роналд Салай продължи активно да търси гола, но Даниел Наумов продължаваше да блокира изстрелите му. Този път диагоналният такъв от звездата на Фрайбург дойде, след като Пламен Гълъбов забрави да покрие №20 от Унгария.

56′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Не беше достатъчен целият този срам, ами в 55-ата минута нашият капитан Кирил Десподов се контузи, докато демонстрираше скоростна техника спрямо Атила Салай. Така звездата на Лудогорец се наложи да бъде заменен принудително и на терена се появи Радослав Кирилов.

52′
Снимка 611986

50′

На почивката Младен Кръстаич направи тройна смяна с цел да промени кошмарния развой на събитията. Вместо да помогнат, рокадите можеха да навредят. Появилият се от скамейката Филип Кръстев реши да лъже през центъра в 50-ата, а след като я загуби почти на секундата, Роланд Салай отправи почти моментален шут, който с мъка беше избит в корнер от Наумов.

46′
Снимка 611979

46′

На полувремето Младен Кръстаич осъществи тройна смяна. Първата от тях беше Георги Русев, който влезе вместо Спас Делев.

46′

Филип Кръстев също ще запише участие в мача, а напускащ е Янис Карабельов.

46′

Християн Петров ще трябва да внесе малко спокойствие в българската защита, а края на мача е за провалилия се дебютант Ивайло Марков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Домакините поискаха дузпа заради игра с ръка на Валентин Антов в 40-ата минута. Реферът от Турция поиска съвет от колегите си във ВАР-стаята, а те го посъветваха, че българският бранител не е нарушил футболните правила.

40′
Снимка 611978

39′

ГООЛ ЗА УНГАРИЯ! 3:0! МАРТИН АДАМ! Всички в лагера на България се надяваха, че първото полувреме ще приключи скоро, но уви... В 39-ата минута маджарите заслужено поведоха с 3:0. Доминик Собошлай направи лекция с топка в крака, преминавайки на скорост няколко наши защитници. Веднага комбинира с Бола, който беше блокиран от шпагата на Вальо Антов, ала по лошо стечение на обстоятелствата кълбото стигна до непокрития Мартин Адам, който покрай Наумов покачи до класиката.

30′

Още по-тревожното в цялата картинка на тази европейска квалификация беше, че след едва 30 минути, сънародниците ни видимо изглеждаха отпаднали физически. А това не беше никак добра предпоставка за оставащите много тежки мигове от двубоя.

27′
Снимка 611972

25′

ГООЛ ЗА УНГАРИЯ! 2:0! СОБОШЛАЙ! Вечерта за България започна да придобива кошмарни краски, след като резултатът стана 0:2 в 25-ата минута. Капитанът Собошлай демонстрира, че е футболист от световна класа, след като реализира рядко срещан гол директно от пряк свободен удар. Плеймейкърът така завъртя коженото кълбо, че то порази горния ляв ъгъл на протегналия се максимално Наумов.

22′
Снимка 611971

20′

И ПАК ШАНС ЗА УНГАРИЯ! Селекцията на Марко Роси продължи да си прави каквото поиска с младата българска отбрана. Играта с едно докосване определено се нравеше на маджарите, които в 20-ата минута набързо създадоха възможност за връхлитащия Бола, който обаче не бе достатъчно прецизен при завършващия си удар.

11′

АДАМ! Проблемите за България продължиха. След още няколко минути в унгарската столица, гостите вече можеха да изостават с 0:2, ако не беше брилянтната изява на Наумов. Нашият №1 трябваше да спасява силен шут от средна дистанция на Адам, който за зла съдба се отби коварно и в крака на Валентин Антов.

7′

ГОЛ ЗА УНГАРИЯ! 1:0! ВЕШЧСЕЙ! Българската дефанзивна тактика издържа точно седем минути. Тогава се стигна до най-лошото и домакините поведоха с 1:0. Защитата на "лъвовете" не реагира адекватно при центриране от корнер, след което Доминик Собошлай бе оставен да направи рейд измежду трима наши футболисти. Звездата на РБ Лайпциг пусна за непокрития Роланд Салай, който стреля слабо по земя, за да види как Наумов спасява. Стражът на ФК ЦСКА 1948 реагира на висота и при опита за добавка Вили Орбан, но логично капитулира при третия изстрел в рамките на секунди, този път от страна на  Балинт Вешчсей. Голът за кратко се гледаше от ВАР заради съмнения за засада, но за жалост късметът не споходи "лъвовете".

Снимка 611975

2′

Водени от енергията на близо 50 000 свои привърженици, унгарците наложиха дълбока преса в половината на националния ни тим. В началните секунди това видимо смути селекцията на Младен Кръстаич, но до ранна възможност пред вратата на нашия Дани Наумов не се стигна.

1′