Женският национален отбор на България по футбол загуби с 0:3 от Румъния на стадион "Александър Шаламанов" в мач от Група C4 на европейските квалификации.

Двубоят беше от голямо значение за "лъвиците", за да запазят шансове за класиране на шампионата на стария континент.

След поражението момичета ни са трети в групата с 3 точки от 4 мача, колкото има и Казахстан. Втори е Армения с 6, а лидер са румънките с 12.

В 37-ата минута гостите от северната ни съседка поведоха след гол на Щефания Ватафу.

Пет минути след почивката Румъния удвои преднината си с попадение на Кристина Карп, която прати топката в мрежата с глава.

Румънките уцелиха вратата на Роксана Шаханска още веднъж - в 79-ата минута Андреа Херцег оформи крайния резултат.

България има още два мача от евроквалификациите през юли - гостуване на Армения и домакинство на Казахстан.

Състав на България: 12. Шаханска, 2. Бойчева, 3. Иванова, 4. Йорданова, 7. Петкова, 9. Петрова, 10. Желева, 11. Караиванова, 13. Янева, 19. Станкова, 20. Адрианова

Роксана Шахънска пред ТОПСПОРТ: Целта е победа над Румъния и да сме в играта за първото място