Младежкият национален отбор на България до 21 години постигна много ценна победа срещу Латвия с 1:0. Мачът от група "5" беше квалификация за европейското първенство във възрастовата група. Победното попадение отбеляза звездата на Левски Станислав Иванов в 67-ата минута.

В същото време Сърбия победи Полша с 1:0 и съхрани нашите шансове. България ще гостува на поляците във вторник, 13 октомври и при победа ще излезе на второто място в група "5" кръг преди края. В момента Поша има 16 точки, а "лъвчетата" са с 14 точки. Начело е Русия с 19 точки и мач повече.

Когато изтичаше втората минута на срещата Юнис Гринберг стреля от 18 метра и уцели дясната греда на вратата пазена от Наумов.

В 7-ата минута Георги Русев центрира остро, Зеленковс опита да изчисти, но вместо това кълбото рикошира в крака му и премина на сантиметри от целта. "Лъвовете" продължиха с натиска си и в 40-ата минута Тонислав Йорданов получи добра възможност да стреля, но не уцели вратата.

Снимка 499924

Второто полувреме започна отлично за момчетата на Александър Димитров, след като реферът показа втори жълт картон на нападателя Марко Регза и латвийците останаха с 10 човека на терена.

В 58-ата минута българските футболисти направиха много качествена атака, която завърши с центриране на Тонислав Йорданов към Станислав Иванов. В последния момент бранител на гостите се намеси решително.

Малко по-късно резервата Виктор Попов подаде в наказателното поле на Георги Русев, който с глава стреля встрани.

Снимка 499923

Логиката възтържествува в 67-ата минута. Резервата Здравко Димитров отправи силен удар отляво, но Кудрявцев боксира встрани. Там обаче бе Георги Русев, който центрира към Станислав Иванов. Атакуващият играч на Левски с глава отбеляза за 1:0.

До края българите играха много съсредоточено и не допуснаха латвийците да застрашат сериозно нашата врата.