Бившият футболист и настоящ анализатор - Нико Петров, коментира срамната загуба на България с 0:5 от Северна Ирландия.

"Няма следващ мач. Той ще бъде следващият месец или кога ще е - не знам. Какво да се справят? Това днес беше тотален срив. Аз казах - гаргара, гавра... За мен Северна Ирландия на футболен език се подиграха с нас. Аз виждах на моменти как на повечето играчи дори не им се искаше да продължава мачът от определен момент нататък", каза Петров пред "Спортал".

"Аз и друг проблем видях. Ние заиграхме 3-4-3, ама дали тази система се е тренирала, се е проигравала... Не съм сигурен, тъй като този гол с извеждащо подаване от вратаря на Северна Ирландия, където се вдигна засадата - там видях огромна грешка чисто системно. Християн Петров понеже заигра халф-бек, не знаеше дали да излезе на техен бек или да стои да си пази човека. В момента на излизането дойде подаването на вратаря и той беше в една междинна позиция, в която го хванаха неподготвен. Така че, дори това да променяш системата на Националния отбор, ти трябва да си го проигравал и играчите да знаят вътре какво се случва. Случва се контузия на Живко Атанасов и ние не знаем какво ще правим. Пак с четирима ли ще играем, с трима ли ще играем. Влиза Гошо Костадинов да играе централен защитник", добави Петров.

"Има такива тактически моменти, за които аз говоря, че ние футболно сме много изостанали. Тактически сме тотално изостанали. Те играят с двама нападатели, ние първите десет минути, те ни пресират на двамата централни защитници. Гошо Костадинов като най-опитен и с хиляди мачове постигнал какво ли не във футбола се сети чак на 15-ата, 20-а минута да мине между централните защитници да улесни изнасянето... Някакви такива неща, които ме обезкуражават мен като човек във футбола... Човек като Гошо Костадинов с толкова много опит - нормално беше да се сети да мине между тях, за да улесни изнасянето. Дори Илиан да не му е извикал. В последствие го е видял. Когато са с двама нападатели и директно отива да затваря на двама защитници, нормално да има затруднение, каквото беше първите 10 минути и да не можем да изнесем хубаво топката и да направим атака", каза още Петров.