Адам РууниНационалният ни отбор до 19 г. стартира с поражение 0:3 от Ейре в първата си среща от финалната фаза на квалификациите за европейско първенство, която се игра на стадион "Юнайтед Парк" в Дроида.

Воденият от Борис Ангелов тим започна по-възможно най-неблагоприятния начин двубоя, като до 15-ата минута вече губеше с 0:3.

Първо в 3-ата минута Антъни Стоукс подаде към Адам Рууни (вдясно), който се възползва от груба грешка на Велин Дамянов и откри за домакините - 1:0.

Три минути след попадението Антъни Стоукс навлезе в наказателното поле на Ники Михайлов и бе фаулиран от Иван Иванов, след което реферът от Португалия без да се колебае отсъди дузпа за ирландците. Ударът от бялата точка на Робърт Бейли първоначално бе отразен от стражът на Левски, но топката попадна в краката на връхлитащия Рууни, който от близко разстояние покачи на 2:0.

В 16-ата минута отново нападателят на Сток Сити бе в прегръдките на съотборниците си. Рууни получи топката от Джими Райън и наказа Михайлов за 3:0.

До края на срещата националите ни така и не успяха да реализират във вратата на Ейре и логично загубиха срещата.

В друг мач от нашата група Унгария и Германия завършиха 0:0. Лидер след първите срещи са домакините от Ейре с 3 т., унгарците и германците имат по 1 т., а България е на дъното с 0 т. В сряда от 16,30 часа възпитаниците на Борис Ангелов излизат срещу Унгария.

Съставът на България: Николай МИХАЙЛОВ (Левски), Велин ДАМЯНОВ (Нафтекс), Иван ИВАНОВ (ЦСКА), Васил ВАСИЛЕВ (Миньор Пк), Николай ДЮЛГЕРОВ (Славия) (36-Антонио ПАВЛОВ, Калиакра), Димитър ИЛИЕВ (Локо Пд) (76-Преслав ЙОРДАНОВ, Спартак Пл), Лъчезар БАЛТАНОВ (Левски), Цветан ФИЛИПОВ (Нафтекс), Христо ЛЕМПЕРОВ (Дунав), Венци ХРИСТОВ (Локо Сф) (29-Стоян АБРАШЕВ (Дунав), Мариян ОГНЯНОВ (Левски)