Националите ни до 19 г. загубиха с 0:2 от Германия последната си среща от елитния кръг на квалификациите и не успяха да се класират на европейско първенство. След три изиграни мача България остана на дъното в група 1 само с 1 точка, която измъкнаха от Унгария (1:1). В първата среща пък "трикольорите" претърпяха поражение с 0:3 от домакините от Ейре.

В днешната среща треньорът на България Борис Ангелов не можа да използва Николай Михайлов, който се завърна вчера в България, както и наказаните Лъчезар Балтанов и Венци Василев.

Още в 7-ата минута немците създадоха опасно голово положение пред вратата на Евгени Александров, но защитникът Джером Боатенг не успя да се възползва по най-добрия начин от подаването на Кристиян Заутер, като стреля над напречната греда.

Малко след това Цветан Филипов напредна и подаде на Мариян Огнянов, който от изгодна позиция пропусна да даде аванс на България. В 14-ата минута Денис Шмит се отчете с нов пропуск пред нашата врата. Пет минути по-късно отново той стреля силно, но Евгени Александров се намеси успешно и спаси.

В 23-ата минута Шмит се възползва от грешка на капитана Иван Иванов (вляво на малката снимка) и реализира за 1:0. Само шест минути по-късно младите играчи на Германия реализираха втори гол в българската вкара. Себастиян Тирала напредна и подаде на Сидни Сам, който бе безпогрешен - 2:0.

Неблагоприятното развитие на срещата принуди наставникът ни Борис Ангелов да извърши две смени още преди почивката. В 32-ата минута той извади от терена неубедително представилите се Николай Дюлгеров и Антонио Павлов, а пусна на тяхно място Велин Дамянов и Венци Христов.

До края на първата част нападателят на Спартак (Пл) Преслав Йорданов се озоваваше сам срещу вратаря на немците Манел, но атаките все бяха прекъсвани заради засади. Двата тима се прибраха на почивката при резултат 2:0 за Германия.

Възпитаниците на Борис Ангелов започнаха активно вторите 45 минути и до 50-ата минута пропиляха две голови ситуации. Първо след центриране от корнер удар на бранителят Павел Виданов бе спасен с мъка от Манел, а секунди след това коварен шут на Мариян Огнянов премина на сантиметри край страничната греда.

В 85-ата минута резервата на Германия Кевин Шиндлер пропусна да сложи точка на спора, след като от близко разстояние стреля слабо, и то право в Евгени Александров. В ответната атака Димитър Илиев не успя да реализира почетно попадение за "трикольорите" и резултата 2:0 за немците остана непроменен.

Победата класира Германия на европейското първенство, тъй като немците събраха в актива си 7 точки и станаха едноличен лидер в нашата група. Второто място зае Ейре с 6 точки след победата тази вечер с 2:0 над Унгария, които останаха трети с 2 т.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:2
0:1 Денис Шмит (23), 0:2 Сидни Сам (29)

БЪЛГАРИЯ: Евгени АЛЕКСАНДРОВ (Литекс), Павел ВИДАНОВ (ЦСКА), Иван ИВАНОВ (ЦСКА), Тодор СТОЕВ (Левски),  Николай ДЮЛГЕРОВ (Славия) (32-Велин ДАМЯНОВ, Нафтекс), Антонио ПАВЛОВ (Калиакра) (32-Венци ХРИСТОВ, Локо Сф), Цветан ФИЛИПОВ (Нафтекс), Христо ЛЕМПЕРОВ (Дунав), Светослав АНГЕЛОВ (Ботев Вр) (75-Димитър ИЛИЕВ, Локо Пд), Мариян ОГНЯНОВ (Левски), Преслав ЙОРДАНОВ (Спартак Пл)

ГЕРМАНИЯ: Мартин МАНЕЛ, Джером БОАТЕНГ, Арне ФЕЙК, Бенедикт ХОУДС, Сидни САМ (56-Мануел ШМИДБАХ), Макс КРУЗ (70-Кевин ШИНДЛЕР), Мануел КОНРАД, Себастиян ТИРАЛА, Кристиян ЗАУТЕР (45-Сергей ЕВЛЮСКИН), Денис ШМИТ, Ким ФАЛКЕНБЕРГ