Младежкият национален отбор на България заиса победи с 1:0 селекцията на Финландия във втората си контрола в Марбея.

Възпитаниците на Александър Димитров изнесоха много силен мач и затвърдиха добрите впечатления от двубоя със Северна Ирландия преди 3 дни.

България започна активно и тактически правилно срещу силния съперник, който само преди три дни постигна разгромна победа над връстниците си от Норвегия с 8:3.

В 30-ата минута полузащитникът на Витоша Лъчезар Котев овладя умело пред границата на наказателното поле и с премерен изстрел в левия ъгъл не остави шанс на стража за 1:0.

И след почивката българският тим продължи да стои стабилно. В 64-ата минута след центриране на Здравко Димитров сантиметри не достигнаха на Калоян Кръстев да засече топката в мрежата.

До края стихийният натиск на финландците не донесе резултат, а в продължението резервата Атанас Кабов можеше да направи 2:0, но опитът му да порази опразнената врата не сполучи.

Така Александър Димитров записа първата си победа начело на българските младежки национали.

Съставът на България: 1. Даниел Наумов, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 14. Ангел Лясков (59 - 7. Ивайло Найденов), 19. Иван Турицов, 5. Алекс Петков (90 - 3. Васил Добрев), 8. Иван Тилев (90 - 6. Илия Юруков), 21. Лъчезар Котев, 22. Здравко Димитров (73 - 17. Атанас Кабов), 10. Георги Русев (59 - 11. Светослав Ковачев), 16. Калоян Кръстев (73 - 9. Тонислав Йорданов).

Александър Димитров: Амбициите са големи, това поколение вдигна много летвата

"Говорил с Хубчев като стратегия за водене на играта"