Младежкият национален отбор отстъпи с 0:1 от Холандия в евроквалификация, играна в Ловеч. Срещата бе първа и за двата тима в кампанията. Малките „лъвове" заслужаваха да спечелят поне точка, а дори и победа, след като в по-голямата част от мача доминираха. Нашите обаче изпуснаха куп положения, а „лалетата" реализираха едно от малкото си опасности пред вратата на Пламен Илиев.

В състава на гостите от Холандия личаха футболисти от грандовете Аякс, ПСВ Айндховен и Фейенорд, както и Люк Кастайньос, който играе за Интер. Най-активен за нашия тим бе играчът на Лех (Познан) Александър Тонев. Той обаче не успя да реализира при нито един от седемте си удара към вратата на героя за "лалетата" Жероен Зьот.

В крайна сметка, „лалетата" излязоха напред в резултата в 78-ата минута. След центриране от фаул в наказателното поле, резервата Зеефуик стреля слабо с глава, Пламен Илиев се опита да избие, но топката се удари в гредата и влезе в мрежата за 1:0 в полза на холандците.

До края на срещата, отново „трикольорите" бяха по-активни, но устремът им не даде резултат и така записа поражение на старта на евроквалификациите. В другия мач от нашата група Австрия победи Люксембург с 4:1 като гост.