Младежкият национален отбор на България постигна втора победа под ръководството на новия селекционер Александър Станков.

Националите до 21 години победиха Белгия с 1:0, като единствения гол вкара Мартин Димов в 80-ата минута.

В началото на март в дебюта на Станков България победи Македония също с 1:0.

На трибуните на стадион "Българска армия" присъстваха около 100-ина зрители, предимно роднини и приятели на футболистите.

В проверката срещу Белгия Александър Станков изпробва много нови футболисти, голяма част от които показаха, че на тях може да се разчита за предстоящите европейски квалификации.

През първото полувреме и двата отбора не показаха големи футболни достойнства и малцината зрители по трибуните на стадион "Българска армия" скучаеха.

След почивката играта се оживи, като в 51-ата минута халфът на Литекс Ивелин Попов пропусна да открие резултата. Той остана сам срещу вратаря на белгийците, но ударът му мина встрани от вратата.

Единствения гол в мача отбеляза резервата Мартин Димов, който в 80-ата минута оползотвори центриране отдясно на най-добрия на терена Ивелин Попов и с глава прати топката в мрежата.

Следващата проверка на българските младежки национали е на 3 юни срещу Литва.