Младежкият национален отбор на България завърши 1:1 с руския Амкар (Перм) в 60-минутна учебна игра. Попадението за българите вкара капитанът им Ивелин Попов, който при добавката след пропусната дузпа откри резултата. Титулярният ни вратар Николай Михайлов обаче се контузи в рамото в началото на мача и до края на деня ще се прецени сериозността на травмата му.

След няколко разменени атаки в 12-ата минута съдията Николай Йорданов даде дузпа. Крилото на Левски Николай Димитров проби от ляво и беше подкосен от испанския защитник на руснаците Антонио Солдевиля, но при първия удар вратарят на гостите отрази удара на Ивелин Попов. Едва при добавката полузащитникът на Литекс откри. Веднага след това се контузи и вратарят Михайлов.

Пет минути по-късно, Виталий Гришин изравни след грешка на цялата защита. Руснаците центрираха от корнер, никой не пазеше Гришин, който от 8 метра вкара в мрежата на Илия Николов.

В последната минута на първата част реферът Николай Йорданов изгони Илдар Ахмедянов заради втори жълт картон. Ахмедянов изрита Ивелин Попов, а наставникът на гостите поиска да вкара нов играч, но Александър Станков отказа.

През второто полувреме българите опитаха да вкарат нов гол и Веселин Стойков и Дормушали Саидходжа бяха близо до гол, но късметът не беше на тяхна страна. Гришин изтърва едно голово положение за Амкар съвсем накрая.

Състави:
България (младежи): Николай Михайлов, Иван Бандаловски, Борислав Стойчев, Александър Александров, Иван Скерлев, Ивелин Попов, Орлин Старокин, Владимир Гаджев, Николай Димитров, Веселин Стойков, Цветомир Матев (Илия Николов, Павел Ковачев, Мартин Сечков, Лъчезар Балтанов, Орлин Орлинов, Дормушали Саидходжа)

Амкар (Перм): Сергей Нарубин, Иван Черенчиков, Антонио Салдевиля, Дмитрий Белоруков, Илдар Ахметдянов, Евгений Шербаков, Павел Аликин, Виталий Гришин, Джукич, Секимич, Михаил Макагонов (Томислав Дуймович, Георги Пеев, Миклош Гаал, Мартин Кушев, Андрей Кобенко)