Младежкият национален отбор по футбол допусна неприятно поражение в контролния си мач срещу Кипър. „Лъвовете“ на Тони Здравков допуснаха тежка загуба  с 0:3, а това бе и най-малкото, с което се измъкна и българската селекция. Проверката се игра на градския стадион в Арадипу.

Две попадения за победителите наниза нападателят на Аустрия Виена Мариос Пехливанис, който беше точен в 22-ата и в 40-ата минути. Крайното 3:0 оформи Хараламбус Кириаку в 54-ата.

Припомняме, че младежите ни са в доста експериментален състав, като в редиците на „трикольорите“ личи името на Бедри Рюстемов, който е нападател на четвъртодивизионния испански тим Йосетенсе.

На 06.06 (понеделник), в 18:30 часа на стадион „Славия“ в София ще се състои втората проверка срещу тима на Норвегия.

КИПЪР – БЪЛГАРИЯ 3:0

1:0 Пехливанис (22‘), 2:0 Пехливанис (40‘), 3:0 Кириаку (54‘)