Младежите на България пропуснаха отлична възможност да оглавят класирането в квалификационна Група 10, след като завършиха наравно 1:1 у дома с Австрия. Сашо Тонев откри резултата в началото на мача, но 12 минути преди последния съдийски сигнал гостите изравниха.

Като цяло момчетата на Михаил Мадански могат да съжаляват за изпуснатите 3 точки, тъй като на няколко пъти вратарят на гостите Ридлингер показа невероятен рефлекс и спаси чисти голове.

В крайна смета двата отбора победиха по една точка, а България остана на трета позиция с равен брой точки с Шотландия. В следващия кръг приемаме именно британците, но ще бъдем без един от най-добрите ни футболисти Сашо Тонев, който ще пропусне двубоя заради натрупани картони.

Днешното равенство не е чак толкова лошо за нас, защото при победа над Шотландия в следващия кръг до голяма степен ще се бетонираме на втората позиция в групата.

Двубоят на Градския стадион в Ловеч започна сравнително равностойно, като възпитаниците на Михаил Мадански бяха леко по-агресивни. Още в първите 10 минути нашите младежи отправиха два удара, които обаче не затрудниха по никакъв начин стража на австрийците.

В 12-ата минута България откри резултата след фантастичен гол на Александър Тонев. Футболистът на Лех Познан се разписа с удар от повече от 25 метра, с който не остави никакъв шанс на Радлингер - 1:0. Нашите момчета намериха оригинален начин да отпразнуват попадението, като „изиграха" едно хоро.

С течение на първата част футболистите на Андреас Херцог наложиха натиск и прибраха нашите в половината им. На два пъти австрийците шутираха опасно, но Стефано Кунчев не трепна. 10 минути преди края на първата част австрийците вкараха топката в мрежата, но попадението бе отменено заради много тънка засада.

Гостите от Австрия започнаха по-активно второто полувреме и можеха да изравнят още в 50-ата минута. Тайгъл навърза няколко наши играчи и намери в полето Алер, чийто удар за радост излезе на сантиметри в аут.

В 64-ата минута нашите можеха да предрешат интригата. След добра контраатака топката попадна в краката на Сашо Тонев, който от границата на полето стреля силно с левия крак, но стражът на гостите Радлингер изби в корнер.

За жалост 12 минути преди края на двубоя Австрия изравни. След центриране от свободен удар топката стигна до непокрития капитан Риглер, който с глава от 3-4 метра не остави шанс на Кунчев - 1:1.

Буквално в ответната атаки младите лъвчета можеха отново да поведат в резултата. Радослав Кирилов бе изведен на стрелкова позиция и отправи опасен удар с десния крак, но стражът на гостите Радлингер с върха на пръстите си изби в корнер.

До края на срещата нашите наложиха натиск, но нови голове така и не паднаха.

БЪЛГАРИЯ - АВСТРИЯ 1:1 (СТАТИСТИКА)