Юношите на България (U17) стигна до трудна, но сладка победа над Финландия с минималното 1:0 в първа среща от група 8 на последната фаза на квалификациите за класиране на Европейското първенство в Израел.

Единственото попадение в срещата бе дело на Роберто Райчев в 16-ата минута. Иначе "лъвчетата" изиграха силен мач, в който не допуснаха много сериозни опасности пред своята врата.

Единствено, в началото на втората част, сканинавците получиха право да изпълнят спорна дузпа, но играчът на Финландия прати топката над вратата от бялата точка.

Следващият мач на юношите ни е срещу Португалия. Двата отбора ще се изправят един срещу друг на 26 март от 18:00 часа, а 3 дни по-късно, от 17:00 часа, е последният двубой на "лъвчетата" срещу Република Ирландия.