Турнир: Лига на нациите Стадион: Зрители:
90+5′

Край на мача!

90+1′

Топката е избита от голлинията при удар на Божиков с глава при центриране от корнер!

89′

ГОООЛЛЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Ники Димитров бележи от дузпа - 1:1!

83′

Какъв шанс за "лъвовете"! Центриране на Неделев от корнер, Бодуров засича с глава на метри от вратата, но стражът на домакините спасява!

81′

Костов заменя Славчев.

77′

Папафотис заменя Ефрем.

72′

Жълт картон за Неделев.

67′

Жълт картон за Маргаса.

62′

Ивелин Попов бе изблъскан в наказателното поле, но съдията остана безмълвен!

59′

Йоану заменя Авраам.

56′

Ники Димитров заменя Галин Иванов.

55′

Спас Делев заменя Краев.

48′

Опасна контраатака на домакините завърши със слабо отиграване на Ефрем.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

Снимка 389982

45′

Славчев центира на линията пред вратарското поле, Костадинов я засече с глава, но топката мина до гредата.

43′

Натиск на българите след гола, събитията се пренесоха изцяло пред полето на домакините.

40′

Ивелин Попов е изведен отдясно в наказателното поле, но ударът му е спасен!

39′

Недялков намери отлично Божидар Краев пред вратарското поле, но ударът на юношата на Левски стреля във вратаря!

37′

Божидар Краев е намерен близо до гредата, но ударът му от въздуха е крайно неточен.

30′

Центриране на Неделев намери Бодуров, който игра с глава, но топката мина до гредата.

Снимка 389969

27′

Меле пред вратата на домакините завърши с опит за удар на Ивелин Попов пред вратарското поле, който е избит в корнер!

24′

ГОООЛЛЛ ЗА КИПЪР! Захариу се озова зад защитата на "лъвовете" след дълго подаване, който останал сам срещу Петков, нямаше проблем да вкара за 1:0!

Снимка 389981

21′

Без голови положения до момента пред нито една от двете врати.

12′

Опит за кипърците да установят домакински натиск, за момента без успех.

6′

Българите постепенно овладяха инициативата и пренесоха играпа в половината на съперника.

4′

Предпазливо начало от страна и на двата отбора.

1′

Начало на двубоя, с което Георги Петков поставя рекорд за най-възрастен вратар, участвал в официален мач за национален отбор!

23. Економидес 22. Димитров

Тази вечер от 21:45 часа, България гостува на Кипър в двубой от новия турнир на УЕФА Лига на нациите.

Сблъсъкът ще се играе в Никозия.

Петър Хубчев: Всеки един от тези мачове е важен за израстването на отбора

"Самите футболисти разбират добре за какво става въпрос и правят каквото могат"

"Лъвовете" нямат право на грешка тази вечер, тъй като имаме реални шансове да завършим групата като лидери, но за да се случи това, не трябва да допускаме загуба при визитата си днес. В първия мач между двата тима, "трикольорите" постигнаха успех с 2:1 на "Васил Левски", но той бе доста труден.

За селекционера ни Петър Хубчев няма да е лесно, тъй като имаме и кадрови проблеми. В последния момент от групата отпаднаха вратаря Пламен Илиев и нападателят на ЦСКА Кирил Десподов. Така под рамката за България ще застане ветеранът в редиците на Славия Георги Петков. Добрата новина за наставника е, че вече може да разчита на Спас Делев, който не бе на разположение на националния ни отбор доста дълго време.

Орлин Старокин: Кипър излиза за победа срещу България, двубоят ще бъде интересен

"Този мач е много важен"

Родният ни състезател Орлин Старокин, който пък играе в Кипър, сподели, че всички в страната са готови за победа срещу нашия отбор и футболистите на съперника са доста надъхани да измъкнат каквото могат от тази среща.