Младежкият национален отбор на България не успя да победи Македония в контролна среща, която се игра на стадиона в Благоевград. Мачът завърши наравно 1:1, като момчетата на Михаил Мадански има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха куп положения.

Нашите откриха резултата през първата част. Ради Кирилов центрира прострелно в полето, а капитанът на македонците Стефан Ашковски отклони топката в собствената си врата.

След почивката „трикольорите" продължиха да атакуват и отново чрез Кирилов бяха близо до втори гол. Ударът на нападателя в 57-ата минута се отби в напречната греда, а при добавката от 3-4 метра Живко Петков бе неточен.

Македонците стигнаха до изравнителен гол на практика без голово положение, след много груба грешка на резервния вратар Димитър Илиев. Той увисна при едно центриране от фаул и от 1 метър с глава Стойчевски оформи крайното 1:1.