Италия и България не излъчиха победител след 1:1 в световна квалификация, играна на "Артемио Франки" във Флоренция. Това е първият мач за "скуадра адзура" след триуфма на финала на ЕВРО 2020 срещу Англия.

"Лъвовете" успяха да вгорчат вечерта на Роберто Манчини и компания.

В 16-ата минута Киеза откри резултата след зрелищна атака, а при такава и нашите национали реализираха в 40-ата минута.

ТОПСПОРТ проследи сблъсъка на живо:

Италия - България, второто полувреме домакините нямат големи шансове

Това ще е първи официален двубой за "скуадра адзура" след триумфа на Евро 2020

Домакините очаквано натиснаха в началото и създадоха няколко интересни ситуации чрез Инсиние. Първият наш шанс беше чрез Десподов в 13-ата минута, който стреля неточно.

Още в 16-ата минута обаче Италия поведе след двойно подаване между Киеза и Имобиле, след което Киеза завърши безкомпромисно в нашата врата.

Снимка 545184

След попадението домакините продължиха да владеят, но не бяха достатъчно агресивни.

Дочакахме момента си в 40-ата минута и изравнихме. Кирил Десподов проби отляво, разкъса защитата на Италия и Бонучи излезе от зона. По този начин Атанас Илиев се пласира перфектно и отново демонстрира нюх пред противниковата врата, който е вроден и не се научава. Първо Кирил обезличи Флоренци, а след това с външен фалц намери Наско Илиев, който препарира скъпоплатения страж на ПСЖ - Донарума!

Снимка 545189

Георги Георгиев се отчете с перфектно спасяване минутка преди почивката. Стражът на Черно море отрази изстрел с крак и продължи с положителните изяви.

През втората част отново европейският шампион владееше топката, но така и не създаде реално положение за гол. След час игра Барела се опита да застраши нашата врата, но ударът му без подготовка беше неточен. В 83-ата минута Бонучи изпълни ужасно фаул от дъгата пред наказателното поле на България.

До края българите геройски се пребориха за точката срещу класния отбор на Италия.