България изигра поредния си безобразно трагичен мач и загуби абсолютно закономерно и от Украйна. В дебюта на временния наставник Михаил Мадански "лъвчетата" бяха отново много безлични, с много безобразни грешки в защита и в общи линии могат да са доволни, че си тръгват от Киев само с 3 допуснати гола.

Селин, Шевченко и Ярмоленко направиха за смях командата на Мишо Мадански. Единствените смислени положения бяха дело на Христо Златински и Иван Бандаловски през първото полувреме.

Украйна започна много силно мача. Още във 2-ата минута Бутко центрира добре в наказателното поле и само адекватната намеса с глава на Костадин Стоянов предотврати гол за домакините.

Две минути по-късно България имаше шанс след центриране от фаул на Стилиян Петров. Защитата на Украйна обаче се справи и дори организира опасна контраатака, при която Манолев бе принуден да фаулира Шевченко, който се откъсваше опасно.

В 7-ата минута домакините поведоха. При едно центриране от корнер цялата защита на България не се подреди добре. Първо Чигрински необезпокояван скочи и свали топката на задна греда, където Селин открива с глава отблизо резултата - 1:0.

България отговори с добра атака в 11-ата минута. Рангелов проби и центриране, а малко по-късно Божинов се размина с топката в непосредствена близост до вратата на Украйна.

В следващите минути Украйна пропусна две много добри ситуации чрез Гусев и Тимосчук.

В 22-ата минута дойдоха двете най-добри ситуации за България. Рангелов проби отляво и върна към Златински, който шутира зверски от около 25 метра, но стражът на вратата на Украйна се справи и изби в корнер. След него Бандаловски бе оставен в непосредствена близост до вратата съвсем сам от 2-3 метра нацели страничната греда с глава.

До края на полувремето Украйна бе единственият отбор на терена. В 28-ата минута Костадин Стоянов сбърка лошо една топка, но украинците не успяха да вкарат. Малко по-късно Гусев пробва да прехвърли Николай Михайлов.

В 38-ата минута все пак Украйна заслужено вкара и втори гол. Ярмоленко получи прекрасен пас в наказателното поле, пусна успоредно на голлинията към Гусев. Нападателят стреля буквално от 6-7 метра, като Николай Михайлов се намеси отлично. Непокритият Шевченко обаче добави от няколко метра на празна врата - 2:0.

До края на полувремето България имаше шанс да намали, но след центриране на Гаджев в наказателното поле не се стигна до нищо опасно.

В началото на второто полувреме играта много се накъса поради много смени. Като цяло обаче Украйна продължи да диктува умело събитията на терена.

Нашите национали разчитаха предимно на мелета и трагични удари от дистанция. Вместо това, Украйна създаваше по-добрите положения за гол.

Така в 70-ата минута само късметът ни спаси от попадение. Топката е изстреляна към наказателното поле, където рикошира в крак на бранител, а Станислав Манолев със сетни усилия я изчисти от голлинията.

В 83-ата обаче прошка нямаше. Кополянка получи хубав пас отляво, след което центрира към Ярмоленко и той оставен непокрит нямаше проблеми да покачи на 3:0.

Това бе и крайният резултат в срещата. Нищо ново и при Михаил Мадански. Сега остава да дочакаме и мача с Уелс, който за щастие слага край на този квалификационен цикъл за родната национална команда.