Националният отбор по футбол загуби от Холандия на "Амстердам Арена", в решителен мач от квалификациите за Мондиал 2018.

Двубоят от група "А" завърши при резултат 3:1 за домакините.

Точни в тяхна полза бяха Прьопер (разписал се на два пъти) и Ариен Робен. За българския състав гола вкара Георги Костадинов, който нацели и гредата в друга открила се пред него удобна ситуация за реализиране на попадение.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ГЛЕДАЙ ТУК: Холандия - България 3:1, втори гол на Дейви Прьопер!

Мечката с попадение и греда на сметката си

Първото полувреме премина под диктовката и превъзходството на състава на домакините. Холандия излезе напред в резултата след само 7 минути игра. Тогава Дейви Прьопер даде предимство на "лалетата", разписвайки се за 1:0.

Натискът на "оранжевите" продължи през всички 45 минути от първата част, като на два пъти те можеха да стигнат до нов гол в мрежата на Илиев. За радост на българските фенове обаче Куинси Промес и Ариен Робен така и не успяха да поразят целта.

Единствената по-сериозна ситуация в полза на българския отбор бе налична след пробив на Ивелин Попов и изстрел на Георги Костадинов в лявата греда на вратата, пазена от Силесен.

Малко преди почивката Попето претендира, че е бил фаулиран на границата на наказателното поле, но гръцкият арбитър на двубоя не бе на същото мнение.

В 24-ата минута пък Александър Цветков беше заменен от Симеон Славчев, без да има ясна причина защо това се случва. Така или иначе постройката ни на терена бе частично променена, след което отборът явно вдигна оборотите, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

Снимка 310758

В 67-ата минута скоростна акция на "лалетата" премина през Блинд, който центрира към опитния Робен, покачил на 2:0.

Само две минути след това Ивелин Попов изпълни остро свободен удар, Костадинов чукна леко топката и тя влезе във вратата за 1:2.

Последваха няколко акции за тима ни, който обаче така и не успя да стигне до заветния изравнителен гол. Вместо това 10 минути преди края Дейви Прьопер вкара за втори път в срещата, оформяйки оказалото се и крайно 3:1.

Снимка 310755

Така Холандия разполага с 13 точки в актива си, докато България остава на четвъртата позиция с 12 пункта на сметката си.

Еуфорията сред българските фенове бе голяма след първата победа от половик век насам над тима на Швеция с 3:2. Този успех обаче не бе последван от ново чудо на "Амстердам арена".

На 25 март тази година възпитаниците на Петър Хубчев вече веднъж надвиха "лалетата". Сториха го с 2:0 след попадения на Спас Делев на Националния стадион "Васил Левски". Тази вечер до подобен развой на събитията така и не се стигна.

Хубчев: Ако не се класираме за Световното, ще съжаляваме, но няма да ни е за първи път

"Нашето предимство пред Холандия, е психиката ни"