Спасяване на Илиев, след зверски шут на Робен!

Страхотна намеса на стража ни, въпреки че топката рикошира и в тялото на бранител!

70′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Попадение на Георги Костадинов, след центриране на Ивелин Попов от свободен удар!

2:1!

България се връща в мача!!!

67′

2:0 за Холандия!!!

ГОЛ на Ариен Робен!

Добър пробив на Блинд и чудесен негов пас към опитния ветеран, преди той да прати топката неспасяемо във вратата!

66′

Пробив на Миланов.

Завършващото му подаване към Ивелин Попов обаче е неточно.

63′

Георги Костадинов пада в наказателното поле.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

60′

Манолев е заменен от Гълъбинов.

58′

Официално предупреждение за Манолев.

55′

Мощен изстрел на Янсен!

Топката минава встрани от целта.

54′

Жълт картон за Вилхена.

52′

Натиск на домакините.

Робен не спира да тормози бранителите ни.

46′

Миланов сменя Зехиров.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина под диктовката и превъзходството на състава на домакините. Холандия излезе напред в резултата след само 7 минути игра. Тогава Дейви Прьопер даде предимство на "лалетата", разписвайки се за 1:0.

Натискът на "оранжевите" продължи през всички 45 минути от първата част, като на два пъти те можеха да стигнат до нов гол в мрежата на Илиев. За радост на българските фенове обаче Куинси Промес и Ариен Робен така и не успяха да поразят целта.

Единствената по-сериозна ситуация в полза на българския отбор бе налична след пробив на Ивелин Попов и изстрел на Георги Костадинов в лявата греда на вратата, пазена от Силесен.

Малко преди почивката Попето претендира, че е бил фаулиран на границата на наказателното поле, но гръцкият арбитър на двубоя не бе на същото мнение.

В 24-ата минута пък Александър Цветков беше заменен от Симеон Славчев, без да има ясна причина защо това се случва. Така или иначе постройката ни на терена бе частично променена, след което отборът явно вдигна оборотите, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

45′

Почивка.

Предимство за холандците в резултата.

41′

Далечен изстрел на Янсен.

Пламен Илиев хваща топката.

39′

Робен комбинира с Куинси Промес.

Последният получава топката в наказателното поле на България, но стреля неточно.

35′

Топката преминава встрани от вратата.

34′

Жълт картон за Терзиев.

33′

Затишие на терена, 10-ина минути преди края на полувремето.

Какво ще последва в заключителната част от откриващите 45 минути на сблъсъка?

30′

Засада на Винсент Янсен.

28′

Домакините не се свенят да нападат с по 5-6 състезатели едновременно.

В дадени моменти те дори превъзхождат числено бранителите на България.

24′

Славчев заменя Цветков.

20′

Необмислено нарушение на Манолев срещу Блинд.

Реферът се въздържа от вдигане на наказателни картони.

17′

ГРЕДА!!!

Изстрел на Георги Костадинов с глава среща рамката на вратата, пазена от Силесен!

Малшанс за състава ни!

16′

Натискът на домакините продължава.

Топката се задържа за дълги периоди от време в нашата половина от терена.

14′

Васил Божиков се хвърля в краката на Промес и избива топката в последния възможен момент!

Миг по-рано и Илиев отрази изстрел на Прьопер.

7′

1:0!!!!

ГОЛ за Холандия!

Попадение на Прьопер!

6′

Робен получава топката малко пред точката на дузпата.

Загуби ориентация ветеранът и не успя да стреля.

Късмет за отбора ни.

5′

Дик Адвокаат окуражава тима си да натисне съперника.

Селекционерът сочи вратата на България. Указанието му е ясно.

4′

"Българи юнаци!" оглася "Амстердам Арена".

Родна агитка на стадиона в Холандия.

3′

Георги Донков е на пейката на състава ни, в ролята на селекционер, след наказанието на Петър Хубчев.

Снимка 310465

2′

Опит за осъществяване на атака в полза на тима ни още в откриващите секунди от двубоя.

Топката обаче е напуснала пределите на терена, при пробива на Манолев.

1′

9. Бас Дост 8. Андрей Гълъбинов

Националният отбор по футбол излиза тази вечер на "Амстердам Арена" в решителен мач от квалификациите за Мондиал 2018 срещу домакините от Холандия.

Двубоят от група "А" започва в 19:00 часа.

ГЛЕДАЙТЕ СРЕЩАТА НА ЖИВО ТУК!

Еуфорията сред българските фенове е голяма след първата победа от половик век насам над тима на Швеция с 3:2. Този успех запази шансовете на "лъвовете" за класиране на форума в Русия следващото лято.

На 25 март тази година възпитаниците на Петър Хубчев вече веднъж надвиха "лалетата". Сториха го с 2:0 след попадения на Спас Делев на Националния стадион "Васил Левски".

Хубчев: Ако не се класираме за Световното, ще съжаляваме, но няма да ни е за първи път

"Нашето предимство пред Холандия, е психиката ни"

България заема трето място в своята квалификационна група с 12 точки. Лидер е отборът на Франция с 16, а второто място е за Швеция с 13 пункта. Холандия е едва на четвърто място с 10 точки, поради което днешната среща се явява от решаващо значение и за тима на Дик Адвокаат.

Останалите два тима в групата - Беларус и Люксембург, са съответно с 5 и 4 точки.

Освен мач с Холандия, трикольорите имат домакинство на Франция на 7 октомври и гостуване на Люксембург на 10 октомври до края на квалификационния цикъл.

Селекционерът Петър Хубчев няма да може да използва тази вечер централния защитник Божидар Чорбаджийски. Капитанът на ЦСКА си изкара жълт картон в мача с шведите и е наказан.

Дик Адвокаат: Не ни е страх от България

Дик Адвокаат: България е съперник, с който можем да мерим сили

Двата тима се изправят един срещу друг в световна квалификация

Наставникът на Холандия Дик Адвокаат обяви, че няма да прави много промени, въпреки загубата с 0:4 от Франция. Специалистът няма да може да използва наказания Кевин Строотман. Ветеранът Робин ван Перси е контузен и ще пропусне днешната среща.