Българският национален тим завърши наравно като гост на Грузия в мач от квалификациите за Мондиал 2010. Срещата на стадион "Борис Пайчадзе" в Тбилиси завърши 0:0.

Така след три мача България има само три точки във временното класиране на 8 европейска група за първенството в ЮАР.

Българската селекция изигра един от най-слабите си мачове в последните години и само великолепната игра на вратаря Георги Петков ни спаси от разгромна загуба.

За 93 минути националният тим създаде само 2 голови положения. В края на първата част Бербатов пропусна да отбележи с глава след добро центриране на Чавдар Янков в края на първото полувреме.

В 69-ата минута Станислав Ангелов изведе Стилиян Петров в добра позиция, но халфът на Астън Вила не успя да се разпише.

Мартин Петров, който получи контузия беше принудително заменен от Ивелин Петров, през първата част.

Смени:

31' - Леван Мчетлидзе <=> Давид Сирадзе
70' - Яшвили <=> Меревашвили
83' - Гоциридзе <=> Одикадзе

Смени:

28' - Мартин Петров <=> Ивелин Попов
56' - Чавдар Янков <=> Станислав Ангелов
73' - Велизар Димитров <=> Димитър Рангелов