България продължава да жъне сензации на национално ниво в последните дни. След като мъжете биха Холандия с 2:0 в събота, ето че днес "лъвовете" до 19 години донесоха нови силни емоции за българския футболен запалянко.

Да, изненадата вече е факт!

Тя стана възможна, след като "трикольорите" на Ангел Стойков спечелиха своята група в Елитния кръг във Франция, надделявайки с 3:1 срещу директния конкурент Босна и Херцеговина. Победа, която прати младите национали на Евро 2017 в Грузия!

НА ЖИВО: България - Босна, "лъвовете" газят, минути ги делят от Евро 2017!

Юношите излизат в решителна битка с Босна и Херцеговина

Преди двубоя двата отбора разполагаха с равен актив от точки - по 4, но босненците имаха с едно попадение по-добра голова разлика, а означаваше, че само победа може да свърши работа на "лъвовете".

Така и стана, а първото полувреме на стадион "Мунисипал" във Виньой беше като приказка!

Още в 4-та минута Тонислав Йорданов бе повален в наказателното поле на съперника, за да може Георги Русев от бялата точка да изведе "трикольорите" напред в резултата - 1:0!

Последва натиск на босненците, които в следващите 10 минути създадоха доста работа за защитата и вратаря Даниел Наумов, но последният се намеси решително на два пъти и запази мрежата си суха. Постепенно футболистите на селекционера Ангел Стойков поизнесоха играта в по-предни позиции, което даде резултат!

В 28-та минута българите стигнаха до второ попадение в срещата. Авторът на първия гол Георги Русев центрира от фаул, за да може нападателят на Славия Калоян Кръстев да засече за 2:0!

Ключов момент в мача се оказа продължението на първите 45 минути. В него българите нанесоха своя съкрушителен удар, когато нападателят на Септември - Асен Чандъров, асистира на колегата си в атака Калоян Кръстев, който вкара второто си попадение в мача и трето за "трикольорите" - 3:0 на почивката!

През втората част босненците тръгнаха ва банк, на принципа всичко или нищо. Това обаче им позволи да отбележат само един гол чрез Демирович в 64-та минута.

Той обаче се оказа без значение след последния съдий сигнал, тъй като България ликуваше! Насред Франция "трикольорите" отново хвърлиха бомбата, печелейки сензационно групата с актив от 7 точки! Време е за Евро 2017, време е за нова сензация...