Георги Костадинов коментира победата на националния отбор по футбол с 2:0 над Холандия на Националния стадион "Васил Левски" в световните квалификации.

"Отдавам успеха на себераздаването, добрата тактическа дисциплина и позитивизма, който имаше в отбора. Разбира се, че вярвахме, Работата, която свършихме, беше една добра предпоставка за този резултат", посочи опорният халф след мача пред БНТ.

"Смятам, че не е толкова сериозна травмата на Петър Занев. Просто получи удар в едно меле, така че смятам, че не е нищо сериозно", разкри той.

България победи Холандия с 2:0!

Браво, "лъвове"! България отново мечтае след категорична победа над Холандия

Спас Делев герой на вечерта

Костадинов се надява българският отбор да намери баланс и постоянство и с такова раздаване като тази вечер да радва феновете.

"Трябва да намерим баланса. Не трябва да лакътушим от едната крайност в другата. Трябва да сме здраво стъпили на земята. Да, днес победихме един сериозен отбор, но трябва този резултат да го защитим още в следващия мач. Най-важното е да показваме тази игра. Ако се хвърлим всички на 200%, хората ще го оценят и националният стадион ще бъде пълен - без значение дали побеждаваме или губим".

"Тази победа е една добра предпоставка за класиране. Ние ще дадем всичко от себе си, пък каквото стане", завърши Костадинов.