България записа много важна и престижна победа над Холандия. "Лъвовете"се наложиха с 2:0 на "Васил Левски" в световна квалификация от група "А".

По този начин възпитанците на Петър Хубчев се изкачиха на 3-ото място в групата с 9 точки, зад Швеция (10 т.) и Франция (13 т.).

В герой на вечерта се превърна Спас Делев, който водеше атаката на тима ни. Роденият в село Ключ нападател вкара и двата гола и показа голямо желание за игра. Не само той, а и целият ни състав игра доста добре, организирано и борбено.

Снимка 285266

От своя страна холандците владееха инициативата след получените попадения, но така и не успяха да разпечатат мрежата на Николай Михайлов.

НА ЖИВО: България - Холандия 2:0 - Спас Делев вкара втори гол!

"Лъвовете" ще трябва да сгазят "лалетата", ако искат на Мондиал 2018

Срещата започна много добре за тима ни. Още в 6-ата минута "лъвовете" поведоха в резултата. Балонно центриране на Симеон Славчев достигна до Спас Делев, защитник и вратарят на Холандия не се разбраха и нашият нападател изскочи сам срещу опразнената врата и му остана най-лесното - да открие за 1:0.

Последва добра игра от състава ни. В 20-ата минута чудесата продължиха да се случват. Георги Костадинов подаде с глава към Спас Делев, който получи топката с гръб към вратата, извъртя се отлично, освобождавайки се от съперник и с уникален удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:0.

Последва натиск от страна на "лалетата", но те така и не успяваха да стигнат до точен удар към вратата, пазена от Николай Михайлов.Минута преди края на първата част, Бас Дост засече много добре в наказателното поле и изстреля топката на косъм от дясната греда.

През второто полувреме, холандците опитаха да стигнат до гол, но добрата и организирана игра на "лъвовете" ги затрудни максимално.

Снимка 285267

В 58-ата минута възпитаниците на Дани Блинд стигнаха до първи точен изстрел към вратата. Куинси Пронес се измъкна много добре и стреля отлично, но Михайлов изби решително, спасявайки много сериозна опасност.

В 62-ата минута, стражът ни отново се намеси добре. Бас Дост подаде в дълбочина към Клаасен, но Михайлов действа великолепно и спаси опасното положение.

В 68-ата минута вратарят ни получи и капитанската лента след като Ивелин Попов бе заменен от Божидар Краев.

До края на мача не се стигна до нищо запомнящо се, а нашите съвсем логично опитваха да накъсват играта на безидейните "лалета". За наше щастие, холандите така и не успяха да нацелят верния път към нашата врата. Така България триумфира над Холандия с 2:0, а клетите родни футболни фенове най-после изпитаха гордост и радост на Националния стадион.