България записа първа победа в световните квалификации. Нашите надиграха с 1:0 на „Васил Левски" Армения в нервен мач, изпъстрен с цели три червени картона. С успеха националите събраха 4 точки, което им отрежда едно от лидерските места в нашата група.

Единственото попадение вкара Станислав Манолев, който се разписа и срещу Италия. Червен картон  получи Светослав Дяков, а противникът завърши мача с девет души, след като Пицели и Казарян бяха изгонени.

Успехът е първи за нашите в официален мач от две години насам, когато надвихме Уелс в Кардиф. Нямахме победа на свой терен пък от септември 2009г, когато надиграхме Грузия с 6:2.

За разлика от срещата с „адзурите" преди няколко дни, днешният двубой едва ли ще бъде запомнен с нещо особено.

През голяма част от първото полувреме двата отбора предимно се проучваха. Шанс се откри пред Иван Иванов в средата на частта, който стреля с глава след центриране от корнер.

И когато двата отбора вече се готвеха за почивката, Ивелин Попов проби отлично отляво и пусна нисък пас в близост до вратата. Там Манолев се хвърли с шпагат и успя да изпревари пазача си, насочвайки топката във вратата.

След почивката арменците се опитаха да се вдигнат на щурм. Шансове се откриха пред Казарян, който опропасти чудесен пробив на Йозбилиз и пред Мовсисян, чиито удар от добра позиция излезе в аут.

Най-интересната ситуация в тези втори 45 минути дойде в 71-ата. Мхитарян блъсна Бодуров при една игрова ситуация и настана меле. В крайна сметка губещи се оказаха Станислав Дяков, който получи втори жълт картон и Маркос Пицели, който бе директно изгонен.

Минути по-късно арменците показаха, че явно са по-изнервени. Казарян блъсна край тъча едно от децата, които подават топката и заслужено също пое към съблекалните.

В края Димитър Рангелов изпусна повече от 100-процентов шанс  за втори гол, но грешката му не бе наказана и успяхме да запише първата си победа в тези квалификации.

В следващият ни квалификационен мач срещаме Дания, отново в София през октомври.

БЪЛГАРИЯ - АРМЕНИЯ 1:0 (СТАТИСТИКА)