Девическият национален отбор по футбол на България до 17 години срази отбора на Азербайджан с 6:1 в първа среща от група В2 на квалификациите за Евро 2024.

Финалният турнир на девическия шампионат ще се проведе от 5-и 18-и май в Швеция.

Нашите момичета не оставиха никакви шансове на връстничките си от Азербайджан, като до почивката те водеха с 2:1, а през втората част вкараха още четири гола.

Силяна Михалева откри резултата в 4-ата минута, а в 25-ата гостенките изравниха. Ния Дулева направи 2:1 в самия край на първото полувреме. След почивката Никол Диманова, Моника Бальова и Теодора Митова се разписаха, а защитничка за Азербайджан си вкара автогол.

В другата среща от групата Словения се наложи над Молдова с 6:0.

Втората среща на момичетата, водени от треньора Ангел Славов, е след два дни точно срещу молдовките. Очертаващият се финал в групата срещу Словения трябва да се играе на 20-и март.