Премиерът Бойко Борисов също коментира назначаването на Лотар Матеус за национален селекционер. По всичко личеше обаче, че Борисов не бе особено доволен от това, че „трикольорите" ще бъдат водени от чужденец.

„Не знам защо винаги трябва да се прекланяме пред чужденците. Аз мисля, че и Стоичков, и Пенев като кандидати и много други български треньори, и Марков, ако щете - по никакъв начин не отстъпват, мисля че са и по-добри. Но нека му пожелаем успех. Аз мисля, че в същото време Боби Михайлов нямаше друг изход освен да вземе чужденец - толкова много лагери се създадоха, че това му беше единственият шанс. И аз като всички запалянковци - надявам се да успеят."

„Най-много Лотар Матеус да се ожени още веднъж в България!", завърши Борисов в характерния си стил.