Българският национален отбор загуби с 0:2 гостуването си на Македония в приятелски мач, който бе обявен от щаба на нашите като генерална репетиция преди ключовите световни квалификации с Италия и Малта през септември.

Пред около 4000 зрители на стадион „Филип II", момчетата на Любослав Пенев направиха прилично първо и много слабо второ полувреме срещу Македония, което в крайна сметка доведе и до неприятната загуба. И двете попадения паднаха в заключителните 10 минути на мача и бяха дело на Ибраими (дузпа) и Трайковски.

Загубата е трета за България под ръководството на Любослав Пенев, но отново в приятелски мач. В официална среща "трикольорите" нямат загуба под ръководството на младия наставник.

Двубоят на „Филип II" започна на сравнително бавно темпо, но още в третата минута домакините можеха да открият резултата. При бърза атака на македонците Тричковски бе изведен по левия фланг, той върна топката към дузпата, откъдето централният нападател Яковик отправи силен удар, но Владо Стоянов акробатично с една ръка изби в корнер. На „трикольорите" им трябваха около 15-20 минути, за да се разиграят и да наложат натиск. В средата на полувремето капитанът Ивелин Попов изведе Тонев сам срещу вратаря на домакините, но футболистът на Астън Вила не успя да преодолее Пачовски.

В 36-ата минута нашите направиха отлична контра. Тонев бе изведен по левия фланг, напредна няколко метра и пусна успоредно на голлинията към Гаджев, но халфът на Левски не успя да отправи удар. Малко по-късно Занев също центрира остро по земя в полето, но отново нямаше кой да засече топката и да я прати в мрежата зад Пачовски.

В последните секунди на първата част пък вратарят Пачовски и Ивелин Попов се сдърпаха, което принуди главният съдия от Сърбия да им покаже по жълт картон.

Още на почивката в нашия състав бяха извършени 3 промени. На терена се появиха Ники Михайлов, Данчо Христов и Георги Миланов, които заеха местата на Владо Стоянов, Йордан Минев и Станислав Манолев.

Подобна на първото полувреме, и след почивката първата сериозна голова опасност бе пред българската врата. Горан Пандев бе изведен сам срещу Михайлов, но за радост не успя да го преодолее.

В течение на срещата и в двата отбора настъпиха още куп промени, което очаквано развали и без това не особено високото темпо на игра. Домакините владееха повече топката, докато момчетата на Любо Пенев разчитаха повече на контраатаки.

В 83-ата минута Македония получи право да изпълни дузпа. Ристовски падна в полето след сблъсък с Йордан Христов и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Ибраими, който стреля силно в долния ляв ъгъл на Михайлов и откри резултата - 1:0.

Попадението сякаш окрили домакините, които в 86-ата минути стигнаха до нов гол. Александър Трайковски бе изведен от дълбочина сам срещу Михайлов и с техничен удар удвои преднината на македонците - 2:0. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал в срещата.

МАКЕДОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)