Националите ни явно са научили, че Полша вече води на Латвия с 2:0...

60′

Засада на Поом.

50′

С оглед неприятните новини от Полша и това, че отборът повежда на своя съперник и затруднява ситуацията за "лъвовете" в групата, темпото на стадион "Славия" не е същото, както през първото полувреме.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина при тотална доминация на "лъвовете", които не оставяха и метър пространство за действие на своите опоненти.

Българските футболисти изглеждаха с класа над тези в сини екипи и опитваха всячески да открият резултата на стадион "Славия".

Акции на Илиев и Чандъров застрашиха вратаря на Естония, но опитите защитата да бъде преодоляна с центрирания не бяха сполучливи.

Тактиката на тима ни бе променена в движение, като кълбото бе свалено на земята и "трикольорите" пробваха различен подход - с директни пасове през средата на игрището.

В 28-ата минута Котев се оказа непокрит, огледа се и прецени, че трябва да стреля, въпреки че бе на над 25 метра от вратата на съперника. Крайният ефект - бомбен изстрел, който не остави никакви шансове на стража на естонците и резултатът беше открит.

Само една атака по-късно нова скоростна акция на българския състав приключи с двойно подаване между Илиев-младши и Ертан Томбак, като последният, от близка дистанция, вкара за 2:0.

Нов опит на Кръстев да порази целта, малко преди паузата, не беше успешен, като резултатът се запази 2:0 преди почивката.

45′

Почивка.

44′

Райнкорт е изведен в полето на домакините.

Последва опит за изстрел, кълбото бе избито, но и добавката на Райнкорт не е добра.

Наумов се намесва решително.

42′

Официално предупреждение за Томбак.

38′

Жълт картон за Райнкорт.

35′

Нова атака за България.

Илиев решава да изпробва късмета си с изстрел от далечна дистанция.

Неуспешен опит за него.

30′

ГООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Томбак!

Снимка 505765

Асистенцията е за Илиан Илиев-младши.

Двамата нахлуха в полето на опонента, последва скоростна комбинация и преднината на тима ни е удвоена!

28′

ГОООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Котев бележи във вратата на Естония!

Снимка 505763

Изключителен изстрел с максимална сила попада в мрежата на съперника!

България излиза напред в резултата!

24′

Бомбен изстрел в десния ъгъл от вратата на Наумов!

Българският вратар избива топката със сетни усилия.

Страхотна намеса на стража ни!

23′

Жълт картон за Чандъров.

21′

Опит за разиграване на естонците в полето на домакините.

Губят бързо топката и се връщат в задни позиции.

20′

Тотален натиск на България в първите 20 минути от срещата.

Без възможности за съперника.

Снимка 505758

18′

Засада на Кръстев.

14′

Центриране към Кръстев!

Той засича топката с глава!

Изпълнението му не беше добро.

Пропуск на национала.

10′

Димитров организира бърза атака за домакините.

Опитва се да изведе Кръстев сам срещу вратаря!

В последния момент топката е избита.

Малшанс за тима ни.

9′

Улянов стреля от много далечна дистанция.

Без ефект.

Топката преминава далеч над българската врата.

7′

Контрадействия за българския отбор.

Димитров стига до възможност за отправяне на изстрел.

Шутира!

Вратарят хваща топката в ръцете си.

6′

За първи път в мача естонците се опитват да организират атака.

Не им се получава.

5′

Пробив на Чандъров по десния фланг.

Прострелно подаване.

Отново - без адресат.

3′

Натиск на домакините в първите минути на двубоя.

"Лъвовете" стигат и до първи корнер в мача.

Димитров центрира, но не намира никого в наказателното поле.

1′

Комисаров

Младежкият национален отбор на България излиза за своя последен мач от квалификациите за класиране на Евро 2021.

Александър Димитров не може да разчита на 13 футболисти за важния мач с Естония

Селекционерът на младежите повика шестима нови играчи

Съставът на Александър Димитров сякаш пропусна големия си шанс при гостуването на Полша, когато надигра домакините, но се размина с победата.

Равенството 1:1 в Гдиня остави нашите на трето място в групата, на две точки зад поляците.

Снимка 505752

Източник: Официална страница на националните отбори във Facebook

Младите "лъвчета" трябва задължително да победят довечера и в същото време да чакат грешка на Полша срещу тоталния аутсайдер Латвия, което за жалост изглежда малко вероятно.

При такъв развой, българите ще заемат второто място след вече класиралия се тим на Русия и ще се състезават по показатели с другите отбори, завършили втори в групите си.

Още трима национали с COVID-19?
Обновена

Васил Божиков, Димитър Велковски и Християн Василев ли са въпросните играчи?

За съжаление, пред селекционера на България се струпаха много проблеми в навечерието на двубоя. От групата отпаднаха цели 13 футболисти, сред които твърдите титуляри Петко Христов, Валентин Антов, Иван Турицов, Доминик Янков и Ангел Лясков.

Снимка 505750

Естонците спечелиха само един от досегашните си 9 мача, а головата им разлика в тях е 3:31.

Емил Костадинов: Таксиметровите шофьори в Париж винаги ме разпознават