Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши със загуба участието си в елитния квалификационен кръг за първенството, което ще се проведе в Словения. Селекцията на Ангел Стойков инкасира второ поражение, след като днес падна с 0:2 от Белгия.

Нашите стояха равностойно срещу още един от големите тимове в тази възрастова група, но бяха подчинени след попадения на Деваеле и Опенда. Така нашите си тръгват от турнира в Испания, финиширайки последни в група 6 след реми с домакините (0:0), загуба от Франция (0:2) и поражение от Белгия (0:2).

Младежкият национален отбор на България срази Словения с 3:0

Младите "лъвове" запазиха шанс за участие на ЕВРО 2019

Вутов и Десподов спомогнаха за важния триумф срещу Словения с 3:0

Младите ни футболисти стартираха притеснено и още в първата минута Димитър Шейтанов трябваше да прави решително спасяване.

Отговорът на нашите "лъвчета" все пак не закъсня и последваха няколко отлични положения за момчетата на Ангел Стойков. В 11-ата минута Стаси Иванов притесни сериозно съперниковия страж Габриел, а след това само лошият мерник на Атанас Кабов ни лиши от това да поведем в квалификацията.

До края на полувремето "трикольорите" бяха по-активният тим, но Андреа Христов стреля покрай вратата, а шут на Кръстев бе блокиран.

Най-лошото за нашия тим се случи в 58-ата минута, когато сякаш от нищото инкасирахме попадение. Боонен асистира за Деавеле, който не остави никакъв шанс на Митко Шейтанов.

Сломени от случващото се на стадион "Мунисипал" в Алкояно, нашите набързо допуснаха и втори гол. Той беше дело на появилия се като резерва Луи Опенда, подвизаващ се в юношеските формации на Брюж.

До края нов гол в една от двете врати не падна и така българите трябваше да преглътнат своята втора загуба в елитния квалификационен кръг.

БЪЛГАРИЯ U19 - БЕЛГИЯ U19 0:2

0:1 Деавеле (58"), 0:2 Опенда (68")

СТАДИОН: "Мунисипал", Алкояно

СЪДИЯ: Анти Мунука

БЪЛГАРИЯ: 1. Шейтанов, 2. А. Христов, 3. Томбак, 9. Кръстев, 10. Тилев, 11. Кабов, 13. Юсуф, 15. П. Христов, 16. Турицов, 17. Костадинов, 19. Иванов

БЕЛГИЯ: 1. Габриел, 4. Борнаув, 5. Фулон, 6. Деваеле, 7. Верлинден, 9. Ндайшимие, 10. Боонен, 13. Лисенс, 14. Деом, 15. Линен, 20. Шонбърт