Юношеският национален отбор на България до 15 г. започна вихрено участието си в международния приятелски турнир под егидата на УЕФА в Естония с успех с 8:1 над връстниците си от Молдова. Тимът на селекционера Калоян Георгиев надигра безапелационно съперника и през двете полувремена, въпреки че през втората част треньорът заложи на почти изцяло нови 11.

Кристиян Горянов откри резултата още в 7-тата минута. До почивката футболистът на Левски Стивън Джерард отбеляза нови две попадения за нашия тим, като междувременно молдовският тим се разписа от дузпа.

След 60-тата минута българският тим изнесе истинска голова лекция и в рамките на 18 минути наниза 5 безответни попадения, дело на Калоян Божков (2), Мартин Величков, Валентино Върбанов и Цветомир Траянов.

По-късно днес е втората среща от турнира между домакините от Естония и състава на Литва. На 20-и този месец от 18.00 часа българските таланти играят с домакините на турнира, а на 23-и е последната им среща с Литва.

Съставът на България: 1. Пламен Пенев (41 - 12. Георги Кузов), 2. Радослав Караманов (50 - 20. Радослав Палов), 3. Иван Андонов (55 - 16. Цветомир Траянов), 4. Мартин Портарски (41 - 13. Мартин Николов), 5. Симеон Турлаков, 6. Калоян Божков, 7. Стивън Жерард (50 - 18. Валентино Върбанов), 8. Радостин Стоилов (41 - 17. Никола Кръстев), 9. Димитър Мрънков (41 - 19. Мартин Величков), 10. Кристиян Горянов (55 - 14. Калоян Стоянов), 11. Димитър Урумов (41 - 15. Георги Стефчов).