90+3′
Турнир: Мондиал 2022, квалифкации "Европа" Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

България загуби с 1:3 от Швейцария в квалификация за Мондиал 2022

Трагични 13 минути провалиха България срещу Швейцария в дебюта на Ясен Петров

Стартирахме със загуба участието си в квалификациите за Мондиал 2022

90′

Бреел Емболо напуска игра, за да бъде заменен от Адмир Мехмеди.

89′

До края появилият се като смяна за Швейцария – Джибрил Соу можеше да покачи до 1:4 за „кръстоносците“, но Пламен Илиев спаси слабия му удар.

88′
Снимка 524494

87′

Джибрил Соу също ще запише игрови минути, след като заменя Ремо Фройлер.

86′

Марио Гавранович влиза в игра за швейцарците. Той ще замени Харис Сеферович.

80′

ДЖАКА! Швейцарците можеха да отбележат четвърти гол в 80-ата минута. Отбита топка падна на волето на Гранит Джака, който с изключителна сила я запрати към десния ъгъл на Пламен Илиев. Хубавото беше, че кълбото прелетя близо до страничната греда.

76′

Денис Закария също влиза в мача, като заменя Щефан Цубер.

75′

ДЕЛЕВ! Спас Делев определено прехвърли добрата си форма от Арда и в националния тим. В 75-ата минута той влезе много остро от фланга и стреля силно в близкия ъгъл. За жалост Рикардо Родригес застана на пътя на топката и блокира надеждите ни за втори гол.

75′

Рубен Варгас се появява в игра за сметка на Джердан Шакири.

73′

Последна смяна за България тази вечер. Сисиньо отстъпва мястото си на Момчил Цветанов.

72′
Снимка 524481

70′

Ивайло Чочев се появява в игра, като той ще замени Кристиян Малинов.

69′

Георги Йомов напуска играта, за да се появи на негово място Илиан Илиев-младши. Дебют за втория в националния отбор.

67′

Сисиньо получава първия жълт картон за футболист на българския тим.

60′

КОСТАДИНОВ! Невероятна възможност за втори гол се откри пред нашия тим в 60-ата минута. Капитанът ни Георги Костадинов се оказа непокрит при центриране на далечната греда  на Делев. За жалост, Ян Зомер беше на точната позиция и спаси насочената отблизо топка.

51′
Снимка 524484

50′

Първи жълт картон в мача. Получава го Мануел Аканджи.

49′

Натискът на "лъвовете" продължи и те най-сетне си набавиха необходимото самочувствие. След гола последва опасно изпълнение на фаул от Делев, а след това и центриране, с което се разминаха няколко от нашите футболисти.

Снимка 524483

47′

Контузията на Кирил Десподов принуди националния селекционер да го замени със Спас Делев.

46′

Вижте тук как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме.

46′

ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!! 1:3!! ДЕСПОДОВ! Светлинка в тунела за националния тим имаше в 46-ата минута. Веднага след изпълнението на центъра, България стигна до попадение. Отпуснатата защита на Швейцария сбърка фатално, когато Ремо Фройлер върна слабо за Елведи. От цялата ситуация се възползва Кирил Десподов, който с прецизен шут, и малко рикошет, съумя да матира Ян Зомер. Голямата неприятност обаче дойде миг по-късно, когато стана ясно, че Кирчо е реализирал с цената на контузия, причинена му от хвърлилия се на шпагат Елведи. Той се наложи да бъде заменен от Спас Делев.

46′

На полувремето Ясен Петров осъществи смяна, като Димитър Илиев бе заменен от Атанас Илиев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 524471

Източник: EPA/БГНЕС

44′

Швейцария имаше привилегията да има и последната интересна атака преди почивката. Тогава центрирана топка намери своя адресат - Харис Сеферович. Нападателят се пребори за по-добра позиция спрямо Божиков, но с глава насочи встрани от вратата на Илиев.

42′

ШВЕЙЦАРЦИТЕ ИСКАТ ДУЗПА! Гостите поискаха дузпа в своя полза малко преди почивката. Даниел Димов отново трябваше да поправя своя грешка, но този път хвана през гърдите Сеферович, спирайки го от това да стреля към вратата на домакините. Реферът от Черна гора обаче даде знак играта да продължи.

35′

Швейцарците рязко вдигнаха оборотите в 35-ата, когато Шакири игра наизуст, но знаеше, че на далечната греда ще бъде Мбабу. Футболистът на Волфсбург обаче закъсня със стотни от секундата, което ни спаси от по-неприятен развой на събитията.

32′

Владението на топката към този момент: България (24%) - Швейцария (76%).

30′
Снимка 524469

28′

Минутите от първата част си минаваха, а "лъвовете" просто тичаха след своя опонент и явно се надяваха на неговата милост. "Кръстоносците" изпълниха поредица от корнери, които за радост не ни поразиха отново. От другата страна на терена, Кирил Десподов реши да играе индивидуално и спечели доста метри терен. В крайна сметка центрира неточно...

20′

Гранит Джака също можеше да се разпише за "червените" в 20-ата минута. Даниел Димов първоначално изчисти много лошо едно центриране, но след това компенсира грешката си с добро заставане, стопирало мощния шут на халфа на Арсенал.

13′

ГОЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! 0:3! ШАКИРИ! Дебютът на Ясен Петров вече бе украсен в трагични краски, когато във фаталната 13-та минута класиката на "Васил Левски" вече бе създадена. Джердан Шакири нямаше много трудности да навлезе от фланга към вратарското поле на Илиев. Въпреки малкия ъгъл, звездата на Ливърпул реши да шутира в близкия такъв. Това изненада българския страж, който безславно допусна кълбото да мине под неговия плнож.

9′

ГООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! 0:2!! СЕФЕРОВИЧ! Световната квалификация се превърна в истински кошмар за "трикольорите", след като втори гол посети мрежата на Илиев в деветата минута. След първото попадение, селекцията на Ясен Петров лекичко пренесе събитията в половината на опонента. Но само за малко. Съперниците бързо изостриха своя акция в офанзивен план, при която Шакири пусна в перспектива за Сеферович. Таранът изпревари Занев, рязко смени посоката и отбеляза за 0:2.

7′

ГОЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ!0:1! ЕМБОЛО! Определено начинът, по който се провеждаше този двубой не бе никак "здравословен" за нашия тим. Логичното се случи в седмата минута, когато поредното центриране на "червените", даде ефект. Рикардо Родригес проби по фланга, след което центрира в наказателното поле. Мощният Бреел Емболо изпревари Занев и с глава не остави шанс на Пламен Илиев.

2′

Двубоят започна с териториално надмощие на швейцарците. Селекцията на Владимир Петкович разиграваше спокойно, опитвайки се да намери пролука измежду добре изградената до този момент родна отбрана. Лекарският екип пък рано трябваше да влиза в употреба, след като Мануел Аканджи удари без топка Митко Илиев.

Снимка 524473

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СВЕТОВНАТА КВАЛИФИКАЦИЯ!

1′

22. Мартин Райнов 22. Лорис Бенито

Националният отбор на България започва световните квалификции. Днес от 19:00 часа "лъвовете" приемат Швейцария.

Срещата е официален дебют за новия национален селекционер Ясен Петров. Пловдивския Джанини демонстрира оптимизъм преди квалификациите и с избора си на футболисти загатна, че готви изненади. За нов капитан на отбора бе избран Георги Костадинов.

Селекционерът не скри, че има очаквания, но реалностите ще проличат днес на терена.

"Трябва да излезем и да се справим с Швейцария. Никога няма да коментирам противника, а ще говоря само за нашия отбор. Убеден съм и се надявам, че имам най-доброто. Ще бъде интересно и за мен. В рамките на толкова малко дни ние тепърва се опознахме.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

Имам някакви очаквания, но искам да видя момчетата в официален мач. Когато влезеш в битка, виждаш реално докъде ти стигат възможностите. Ние имаме някаква идея, но как са влезли в тази идея, ще разберем утре. Обичам да стъпвам на реални факти", заяви преди мача Петров. Специалистът добави, че вероятно ще съхрани нападателя Андрей Гълъбинив за битката с Италия.

Почти сигурно Пловдивския Джанини ще заложи на схема 3-5-2 като вече обяви, че очаква по-атакуващ футбол.

На вратата се очаква да започне Пламен Илиев. В защита да действат Васил Божиков, дебютантът Даниел Димов, Петър Занев. Като халф-бекове вероятно ще действат Страхил Попов отдясно и Сисиньо отляво. Кристиян Малинов и новият капитан Георги Костадинов ще се изявяват като опорни халфове. Атаката ни вероятно ще е съставена от Димитър Илиев и бързите Георги Йомов и Кирил Десподов.

В Швейцария ни плашат с Шакири

Нападателят на Ливърпул ни вкара три гола преди десетилетие

В лагера на Швейцария демонстрираха увереност. Селекционерът Владимир Петкович разполага с именити играчи, като звездата на тима Гранит Джака обяви, че смята "кръстоносците" и Италия за фаворити в групата. От своя страна Петкович заяви, че иска ранен гол на "Васил Левски" днес.

Той няма да разчита на Фабиан Шер, Бечир Омерагич и Ренато Щефен. Двубоят ни срещу Швейцария ще е 11-и в историята на противопоставянията срещу този съперник. Балансът е 4 победи за "кръстоносците", две за "лъвовете" и 4 равенства.

Владимир Петкович: Ранен гол ще ни помогне много

Селекционерът на Швейцария: Ранен гол ще ни помогне много

"Очаквам България да играе с 4-1-4-1"

За последно двата тима са се срещали в официален двубой на 6 септември 2011 година в Базел, когато губим с 1:3 в европейска квалификация.Последният успех на България над този съперник е от 1992 година в приятелски мач като гост с 2:0.

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Какво очаквате от световната квалификация между България и Швейцария?