Нова голяма вечер за националния ни отбор по футбол! Селекцията на Петър Хубчев се поздрави с втора поредна победа в турнира Лига на нациите! "Трикольорите" демонстрираха несломим дух и надвиха с минималното 1:0 коравия тим на Норвегия. По този начин нашите момчета вече са едноличен лидер в своята група 3 с пълен актив от шест точки.

В герой за "лъвовете" се превърна нападателят Радослав Василев, който се появи като резерва и в 58-ата минута реализира с единствената ни опасна атака за целия мач!

Снимка 377333

Четата на Петър Хубчев определено имаше много трудни мигове на "Васил Левски", но отново показа невероятен колектив, чрез който пребори предварително смятаните за фаворити гости. На висота беше и вратарят ни Пламен Илиев, който блесна с няколко решителни спасявания, особено през първата част.

България - Норвегия 1:0 (Развой на срещата по минути)

"Лъвовете" се събудиха!

Видимо ядосаните норвежци останаха и с човек по-малко, когато в самия край Нордвейт получи втори жълт картон.

Походът на българските "лъвове" в турнира продължава на 13 октомври, когато в София ще гостува селекцията на Кипър.

Неприятности сполетяха държавния ни тим още преди първия съдийски сигнал на мача. Един от основните футболисти в схемата на Петър Хубчев - Симеон Славчев, получи контузия на загрявката и буквално в последните минути преди началото на сблъсъка, той трябваше принудително да бъде заменен от капитана на Берое - Мартин Райнов.

Снимка 377328

България сякаш не бе подготвена за агресивната норвежка игра и "лъвовете" бяха на крачка от това да се окажат догонващи в резултата след само 5 минути на националния стадион. Отбраната ни допусна Биргер Мелинг да центрира от крилото, като топката попадна за непокрития Бьорн Йонсен. Бившият нападател на Литекс отправи изстрел, но бе отказан от перфектния Пламен Илиев, който смело се хвърли в неговите крака и така спаси българската мрежа.

Бодуров: Неприятен отбор сме, можем да изненадаме всеки

"Когато играеш за България, трябва да се раздаваш на повече от 120 процента"

Трудно продължи да бъде и при следващите няколко атаки на скандинавците. Активен по фланга беше Джошуа Кинг, но центриранията му все пак биваха отразявани от добре подредената ни отбрана.

Българската врата бе застрашена още веднъж в 19-ата минута, когато лошо изчистване на Райнов "заложи" топката на Йохансен, стрелял мощно извън наказателното поле. За щастие на всички обаче, коженото кълбо премина близо до дясната странична греда.

Снимка 377326

Кирил Десподов даде лек импулс на нашата атака в 33-ата минута, когато негови финтове повалиха на земята Омар Елаабделауи. Последва и негово центриране, което за жалост не можа да бъде отиграно с глава от Георги Костадинов.

Десподов: Не трябва да подценяваме Кипър

"Всеки може да победи всеки в нашата група"

Реферът от Полша си навлече гнева на българските футболисти, които в 36-ата минута поискаха от Даниел Стефански да покаже директен червен картон на Бьорн Йонсен, който удари без топка Иван Бандаловски. Брожението на звездите ни обаче бе потушено само с официално предупреждение към норвежкия таран.

Съдбата бе на наша страна и в 38-ата минута, когато нова атака на съперника незнайно как не порази вратата ни. Страхил Попов не се представи на висота, допускайки пробив през зоната си и подаване към непокрития на далечната греда Йохансен. Норвежкият капитан обаче направи по-трудното и от няколко метра насочи топката във външната част на мрежата.

Традицията бе спазена - пица и бира за голямата победа!

Националите отпразнуваха подобаващо успеха над Норвегия

Норвегия можеше да нанесе своя удар малко преди паузата. Хората на Ларс Лагербак организираха бърза контра през центъра, която изведе Бьорн Йонсен на стрелкова позиция. Изстрелът му по земя бе париран с класа от подсигурилия своя ъгъл Пламен Илиев.

Снимка 377327

В оставащите мигове нашите се застояха малко по-дълго в полето на опонента ни, като всичко това доведе до удар с глава след корнер, който не затрудни по никакъв начин Ярестин.

Положението не се промени много и след паузата, когато Йохансен затрудни Пламен Илиев след директно изпълнение на фаул. Вратарят на Астра беше на точната позиция изби в безопасна за нашия тим зона.

Героят Ради Василев: Беше ми детска мечта да вкарам за националния

"Сега "долу главите" и да се трудим, за да има и други победи

И когато норвежците мислеха, че са пречупили нашия дух, "лъвовете" ги "захапаха" смъртоносно! Селекцията на Петър Хубчев реализира попадение с първата си опасна атака за този мач! Галин Иванов и Краев комбинираха умело, което в крайна сметка доведе до пас за впусналия се по крилото Страхил Попов. Бранителят на Касъмпаша центрира елегантно, а в наказателното поле с глава майсторски игра нашият таран Ради Василев, който запрати коженото кълбо в далечния ъгъл на Ярестин!

Снимка 377338

Разярените норвежци моментално тръгнаха в атака, за да търсят бързо изравнително попадение. Първият им опасен опит бе тежък изстрел на Нордвайт, който за радост мина високо над горната греда.

Напрежението се покачваше, а импулсът в играта на Норвегия бе ярко изразен. В 81-ата минута Пламен Илиев отново бе добре позициониран, след като Сьорлод скочи над всички при центриране от корнер. Миг по-късно шут на Селанес също не намери очертанията на вратата.

Треньорът на норвежците: Това беше най-трудното ни гостуване за целия турнир

"Имахме надмощие, но българите ни надхитриха"

Нервите на скандинавците не издържаха и в 87-ата минута те останаха с човек по-малко. Опитният Хавард Нордвейт вдигна високо крак срещу Иван Горанов и заслужено получи втори жълт картон от полския главен съдия!

Снимка 377330

До края треперенето беше голямо, но прекрасният ни колектив не позволи гол в мрежата на Илиев. Така втората ни победа в Лига на нациите бе факт, а с нея и едноличното ни първо място в група 3 на Лига "С".

Славчев: Съжалявам, че обърках плановете на треньора

"Сигурен съм, че в следващия мач ще има повече публика"

В следващия кръг на турнира, който е на 13 октомври, "трикольорите" приемат в София смятания за аутсайдер тим на Кипър. Норвежците пък домакинстват у дома на Словения.