90+4′
Турнир: Лига на нациите Стадион: Национален стадион "Васил Левски", София Зрители: 8535
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

България победи Норвегия с 1:0 и поведе в своята група в Лига на нациите

Смъртоносна "лъвска" захапка за норвежците, България с нов значим успех в Лига на нациите!

Победихме скандинавците с 1:0, големият герой се казва Радослав Василев

90+3′

Жълт картон за Пламен Илиев, който умишлено бави времето.

87′

ИЗГОНЕН НОРВЕЖЕЦ!! Нервите на скандинавците не издържаха и в 87-ата минута те останаха с човек по-малко. Опитният Хавард Нордвейт вдигна високо крак срещу Иван Горанов и заслужено получи втори жълт картон от полския главен съдия!

82′

Последна смяна за нашия тим. Божидар Краев отстъпва мястото си на опорния халф Кристиян Малинов!

Снимка 377327

81′

ПЛАМЕН ИЛИЕВ! Напрежението се покачваше, а импулсът в играта на Норвегия бе ярко изразен. В 81-ата минута Пламен Илиев отново бе добре позициониран, след като Сьорлод скочи над всички при центриране от корнер. Миг по-късно шут на Селанес също не намери очертанията на вратата.

80′
Снимка 377339

78′

Последна рокада в лагера на гостите. В оставащите минути на терена ще видим Оле Селанес.

77′

Жълт картон за Хавард Нордвейт, който игра грубо срещу Галин Иванов.

73′

Втора смяна за България. Кирил Десподов отстъпва мястото си на бранителя Иван Горанов.

Снимка 377333

70′

Разярените норвежци моментално се впуснаха в атака, за да търсят бързо изравнително попадение. Първият им опасен опит бе тежък изстрел на Нордвайт, който за радост мина високо над горната греда.

62′

Бърза смяна в лагера на норвежците - Фосум заменя капитана Йохансен.

58′

ГООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!! 1:0!! РАДОСЛАВ ВАСИЛЕВ!! И когато норвежците вече мислеха, че са пречупили нашия дух, "лъвовете" ги "захапаха" смъртоносно! Селекцията на Петър Хубчев реализира попадение с първата си опасна атака за този мач! Галин Иванов и Краев комбинираха умело, което  в крайна сметка доведе до пас за впусналия се по крилото Страхил Попов. Бранителят на Касъмпаша центрира елегантно, а в наказателното поле с  глава майсторски игра нашият таран Ради Василев, който запрати коженото кълбо в далечния ъгъл на Ярестин!

53′

Официално предупреждение за Сандер Берге, който спря обещаваща българска атака.

Снимка 377336

50′

Първа смяна и в националния ни тим. Радослав Василев заменя Мартин Райнов и заема позицията на централен нападател.

Снимка 377329

49′

Положението не се промени много и след паузата, когато Йохансен затрудни Пламен Илиев след директно изпълнение на фаул. Вратарят на Астра беше на точната позиция изби в безопасна за нашия тим зона.

48′

Жълт картон за Мартин Райнов.

47′

На полувремето в игра за Норвегия се появи Сьорлод, който замени Бьорн Йонсен на върха на атаката.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 377331

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

Жълт картон за Хенриксен, който фаулира нашия капитан Ивелин Попов.

44′

ЙОНСЕН!! Норвегия можеше да нанесе своя удар малко преди паузата. Хората на Ларс Лагербак организираха бърза контра през центъра, която изведе Бьорн Йонсен на стрелкова позиция. Изстрелът му по земя бе париран с класа от подсигурилия своя ъгъл Пламен Илиев.

38′

КЪСМЕТ! Съдбата бе на наша страна и  в 38-ата минута, когато нова атака на съперника незнайно как не порази вратата ни. Страхил Попов не се представи на висота, допускайки пробив през зоната си и подаване към непокрития на далечната греда Йохансен. Норвежкият капитан обаче направи по-трудното и от няколко метра насочи топката във външната част на мрежата.

36′

ПРЕТЕНЦИИ КЪМ ГЛАВНИЯ СЪДИЯ!! Реферът от Полша си навлече гнева на българските футболисти, които в 36-ата минута поискаха от Даниел Стефански да покаже директен червен картон на Бьорн Йонсен, който удари без топка Иван Бандаловски. Брожението на звездите ни обаче бе потушено само с  официално предупреждение към норвежкия таран.

33′

Кирил Десподов даде лек импулс на нашата атака в 33-ата минута, когато негови финтове повалиха на земята Омар Елаабделауи. Последва и негово центриране, който за жалост не можа да бъде отиграно с глава от Георги Костадинов.

Снимка 377330

25′

"Трикольорите" трудно достигат до половината на съперника, като освен заради грешните си пасове, проблемите им са свързани и с физическата мощ на норвежците.

19′

ЙОХАНСЕН!! Българската врата бе застрашена още веднъж в 19-ата минута, когато лошо изчистване на Райнов "заложи" топката на Йохансен, стрелял мощно извън наказателното поле. За щастие на всички обаче, коженото кълбо премина близо до дясната странична греда.

Снимка 377325

16′

Първи жълт картон в мача. Получава го Ивелин Попов, който задържа непозволено Еляоунуси.

14′

Отговорът на българските футболисти бе предоставен чрез агресивните действия на нашия капитан Ивелин Попов, който в 14-ата минута така притисна стража Ярестин, че без малко можеше да накаже неговото забавяне с гол.

10′

Трудно продължи да бъде и при следващите няколко атаки на скандинавците. Активен по фланга беше Джошуа Кинг, но центриранията му все пак биваха отразявани от добре подредената ни отбрана.

5′

КАКВО СПАСЯВАНЕ НА ПЛАМЕН ИЛИЕВ! България сякаш не бе подготвена за агресивната норвежка игра и "лъвовете"  бяха на крачка от това да се окажат догонващи в резултата след само 5 минути на националния стадион. Отбраната ни допусна Биргер Мелинг да центрира от крилото, като топката попадна за непокрития Бьорн Йонсен. Бившият нападател на Литекс отправи изстрел, но бе отказан от перфектния Пламен Илиев, който смело се хвърли в неговите крака и така спаси българската мрежа.

Снимка 377326

2′

ПРОБЛЕМИ ЗА ХУБАЧЕВ! Неприятности сполетяха държавния ни тим още преди първия съдийски сигнал на мача. Един от основните футболисти в схемата на Петър Хубчев - Симеон Славчев получи контузия на загрявката и буквално в последните минути преди началото на сблъсъка, той трябваше принудително да бъде заменен от капитана на Берое - Мартин Райнов.

1′

"Трикольорите" вече са на националния стадион "Васил Левски".

1′

Ето как изглежда съблекалнята на нашите футболисти. Мястото, където ще получат последните си наставления от Петър Хубчев.

1′
Снимка 377317

Източник: bfunion.bg

1′

10. Тарик Еляоунуси

След голямата радост, която ни донесоха срещу Словения, момчетата от българския национален отбор по футбол се изправят пред второто си изпитание в Лига на нациите. Селекцията на Петър Хубчев се изправя срещу коравите скандинавци от Норвегия, като битката е за едноличното първо място в Лига "С", група 3.

Нашият тим демонстрира сериозно надграждане под ръководството на Петър Хубчев, като тази вечер се очаква да бъде направена още една важна крачка към реанимирането на държавния тим в сърцата на родния футболен запалянко.

Няколко лъча надежда за "Хубчева България", Норвегия не може да ни спре

Промените в отбора са очевидни и предимно положителни

Специалистът вече категорично заяви, че никой в състава ни не се страхува от норвежците. Проблем за България обаче ще бъде отсъствието на един от най-постоянните ни футболисти - Васил Божиков. Капитанът на Слован (Братислава) е с контузия, като на негово място ще трябва да се появи играч с далеч по-малък опит с националната фланелка.

В останалите зони пък има по няколко несменяеми титуляри, от които до голяма степен зависи и цялостното представяне на "трикольорите". На вратата много ще се разчита на Пламен Илиев, в средата на тандема Гошо Костадинов - Симо Славчев, а в атака на демонстриралата много добри игри офанзивна тройка - Ивелин Попов, Кирил Десподов и Божидар Краев. Тодор Неделев е заменен от крилото на Славия - Галин Иванов.

Георги Костадинов: Трябва да превъзмогнем себе си срещу Норвегия

"Характерът ще бъде ключов"

Добър вариант за борбата със снажните норвежки бранители пък би било включването на Радослав Василев от Черно море.

Скандинавският тим определено е неудобен съперник за нашите "лъвове". Джошуа Кинг и компания ни победиха на два пъти в квалификациите за Евро 2016. А ако се върнем и още по-назад във времето, Норвегия ни победи с 2:1 в контрола през вече далечната 2001 година. Нещото обаче, което свързва и двете нации, че не са участвали на голям футболен форум от цели 14 години.

Иван Бандаловски: Дано задържим постоянно ниво с добри резултати

"Не трябва да се заблуждаваме, защото не сме направили каквото и да било"

Наставникът на Норвегия Ларс Лагербак загатна, че ще направи няколко промени в сравнение с тима, победил Кипър. Халфът на Генк Сандер Берге се е оплакал от лека травма и поради тази причина като титуляр вместо него ще започне Оле Салнес от Сент Етиен. Сред единадесетте ще бъде и Стефан Йохансен.

Вниманието ви трябва да акцентираме към атаката на Норвегия, където се подвизава едно много познато име за българския футбол. Става въпрос за Бьорн Маарс Йонсен, който у нас игра за Литекс, а след това избяга от ЦСКА. Кариерата на тарана обаче се развива повече от успешно, като след периоди в Хартс и АДО Ден Хааг,вече бележи редовно за един от традиционните холандски тимове АЗ (Алкмаар).

Опасности може да очакваме и от двамата братя Еляоунуси. На разположение на Ларс Лагербак е и смятаният за голям талант, на световния футбол изобщо, Мартин Йодегаард.

Петър Хубчев: Не се страхуваме от Норвегия

"Искам утре вечер да видя себераздаването от Словения"

Главен съдия на срещата е Даниел Стефански от Полша, с помощници Марчин Бонйек и Давид Игор Голиш. Допълнителни асистент съдии са Бартож Франковски и Згбиниев Добринин.