Българският национален отбор победи с респектиращото 4:1 Грузия в контролна среща, играна на националния стадион "Васил Левски".

Футболистите на селекционера Ясен Петров почти изцяло доминираха през първото полувреме и заслужено нанизаха 3 гола във вратата на гостите. Тодор Неделев (20') даде аванс за "трикольорите", а малко след това Димитър Илиев (34') удвои от дузпа. В края на полувремето Спас Делев (44') направи резултата класически. През втората част Андреа Христов (52') увеличи преднината за българите, а Зурико Давиташвили (77') оформи крайния резултат.

Така, макар и в контролна среща, българите записаха втора поредна победа. "Трикольорите" пропуснаха кръга от световните квалификации, след като миналата седмица взеха 4 точки от мачовете с Италия (1:1) и Литва (1:0).

България - Грузия: 4:1 (Развой на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се опитваха да наложат играта си. Жорж Микаутадзе на няколко пъти се опита да застраши вратата на Николай Михайлов, но неуспешно.

Снимка 545794

В 14-ата минута пък "трикольорите" създадоха първата по-сериозна опасност в срещата. Васил Божиков се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар и от трудна ситуация стреля с глава. Гиорги Мамардашвили обаче спаси.

В 20-ата минута нашите момчета поведоха в резултата. Тодор Неделев отправи великолепен изстрел от пряк свободен удар, който не остави шансове на вратаря на грузинците - 1:0.

Снимка 545791

В 33-ата минута "трикольорите" получиха правото да изпълнят дузпа, след като Димитър Илиев бе повален в наказателното поле на Грузия. Самият нападател се нагърби с отговорността и преодоля Мамардашвили за 2:0.

В 37-ата минута гостите можеха да върнат едно попадение. Николай Михайлов само изгледа топката след изпълнение от пряк свободен удар на Гиорги Цитаишвили. За наш късмет, кълбото профуча покрай лявата греда.

Снимка 545798

В 44-ата минута българите направиха резултата класически. Тодор Неделев пусна хитър извеждащ пас към бързоногия нападател. Делев се опита да овладее топката, но неуспешно. Кълбото обаче промени траекторията си и успя да изненада Мамардашвили.

Грузинците започнаха да играят по-устремено през второто полувреме и започнаха да владеят малко повече топката. В 47-ата минута гостите отново се разминаха на сантиметри от гола. Тситаишвили стреля от пряк свободен удар, но встрани от лявата греда на вратата на Николай Михайлов.

Снимка 545796

В 52-ата минута Андреа Христов също се разписа. Футболистът получи много добро центриране от Тодор Неделев и с глава прати топката за четвърти път във вратата на Мамардашвили.

След 60-ата минута селекционерите на двата отбора предприеха редица смени. Логично, те чувствително накъсаха играта и интересните ситуации пред двете врати драстично намаляха.

Снимка 545799

В 70-ата минута гостите предприеха опасна атака. Николай Михайлов обаче пресече опасното подаване към Гиорги Цитаишвили дълбоко в наказателното поле.

В 77-ата минута Зурико Давиташвили върна едно попадение. Георги Костадинов бе преодолян и топката бе пусната към осмицата на Грузия. Той овладя и успя да преодолее Михайлов за 1:4.