Юношеският национален отбор на България завърши подобаващо участието си в груповата фаза на Европейското футболно първенство в Грузия.

Тимът ни се изправи срещу този на Холандия на стадион "Тенгиз Буржанадзе", като спорът завърши без победител - при резултат 1:1.

Точен за "лалетата" беше Конголо, докато за България се разписа Русев. Участието на "лъвчетата" ни на Европейското първенство в Грузия приключи.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си и този двубои на младите ни таланти:

Холандия - България 1:1

"Лъвчетата" трябва да победят с 4 гола разлика

Първото полувреме от мача можеше условно да бъде разделено на две части - такава с превъзходство на "лалетата", последвана обаче от 20-ина много силни минути за българския състав.

Холандците влязоха в двубоя остро, в опит бързо да прекършат опонента си. Защитниците на тима ни обаче действаха безупречно, като се справиха с цели 6-7 добри акции на "оранжевите" още в откриващите 15-ина минути от срещата.

Снимка 261909

Холандия не спираше да търси отбелязването на попадение, предвид факта, че тимът на Мартен Стекеленбург също се нуждаеше на всяка цена от успеха днес. Корнерите и статичните положения не носеха нищо на футболистите на символичните домакини.

Българския отбор превъзмогна първначалния натиск на съперника и в заключителните 17-18 минути от мача взе нещата в свои ръце. "Лъвчетата" атакуваха основно през средната част от терена, като разчитаха на скоростта на част от основните си състезатели.

Снимка 303216

Източник: Официален сайт на ХФС

В самия край на първите 45 минути България можеше да излезе напред в резултата, но състезателите ни не съумяха първо да се разпишат от свободен удар, а след това и след бърза атака в половината на Холандия.

През второто полувреме защитните линии и на двата тима имаха двойно повече работа. Те бяха пробивани доста често, като играта се откри и атаките заваляха една след друга.

Пробивите бяха основно през центъра на отбраната, като нито един от двата състава не желае да губи излишно време в разиграването на топката в средата на игрището.

Снимка 288648

Пет минути след почивката Родни Конголо даде предимство на символичните домакини. Холандците обаче останаха много разочаровани, като само 5 минути по-късно Георги Русев върна състава ни в сблъсъка с гола си за 1:1.

Нова промяна в резултата, въпреки множеството атаки и към двете врати, така и не беше регистрирана.

Така "лъвчетата" ни отпадат с гордо вдигнати глави и няма нищо, за което да съжаляват, при безценния натрупан опит в турнира.