Резултатът в другия мач от групата, който се играе по същото време, е вече 3:1.

Грот е сменен от Нънели.

65′

Жълт картон за Кадиоглу.

64′

През второто полувреме защитните линии и на двата тима имат двойно повече работа.

Те са пробивани доста често, като играта се откри и атаките заваляха една след друга.

Пробивите са основно през центъра на отбраната, като нито един от двата състава не желае да губи излишно време в разиграването на топката в средата на игрището.

57′

Иванов е заменен от Йорданов.

55′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

Русев изравнява резултата!

1:1!

50′

ГОООООООООООООООООООЛ!

1:0 за Холандия!

Предимство за състава в срещата!

Попадение на Конголо!

46′

Климентов заменя Найденов.

45′

Играта е подновена!

45+1′

Първото полувреме от мача можеше условно да бъде разделено на две части - такава с превъзходство на "лалетата", последвана обаче от 20-ина много силни минути за българския състав.

Холандците влязоха в двубоя остро, в опит бързо да прекършат опонента си. Защитниците на тима ни обаче действаха безупречно, като се справиха с цели 6-7 добри акции на "оранжевите" още в откриващите 15-ина минути от срещата.

Холандия не спираше да търси отбелязването на попадение, предвид факта, че тимът на Мартен Стекеленбург също се нуждаеше на всяка цена от успеха днес.

Корнерите и статичните положения не носеха нищо на футболистите на символичните домакини.

Българския отбор превъзмогна първначалния натиск на съперника и в заключителните 17-18 минути от мача взе нещата в свои ръце.

"Лъвчетата" атакуваха основно през средната част от терена, като разчитаха на скоростта на част от основните си състезатели.

В самия край на първите 45 минути България можеше да излезе напред в резултата, но състезателите ни не съумяха първо да се разпишат от свободен удар, а след това и след бърза атака в половината на Холандия.

45′

Почивка.

44′

Без голове и в другия мач от групата ни, до момента.

За България добре дошла ще бъде евентуална победа на едноличния лидер Англия над Германия.

44′

Изстрел в целта, в полза на българския отбор!

Гол обаче така и не пада.

Шанс за състава ни в самия край на полувремето.

43′

За пореден път добре свършена работа на защитниците на българския тим.

Играта е подновена с удар от вратата.

43′

Жълт картон за Добрев.

41′

Свободен удар за Холандия, в опасна близост до наказателното поле на България.

Какво ще последва в тази ситуация?

39′

Натиск на България в последните минути.

Три последователни свободни удара не довеждат обаче до нищо опасно, в полза на футболистите ни.

34′

В последните 4-5 минути българските футболисти изравниха играта.

Не успяват обаче да стигнат до сериозни акции в половината на съперника си.

29′

Опасен шут на Конголо!

Спасяване на Наумов.

28′

На теория, ако холандците успеят да отбележат дори едно попадение, всичко за тима ни приключва.

Дано все пак "лъвчетата" излязат с достойнство от срещата, а и от турнира въобще.

25′

Тотална обсада на българската врата.

Холандия владее инициативата в двубоя.

23′

Трети корнер за Холандия.

Топката отново е избита напред от бранителите ни.

21′

Свободен удар в полза на България.

Нищо интересно след изпълнението му.

17′

Два поредни ъглови удара в полза на Холандия.

Защитниците на тима ни се справят с трудната задача и предотвратяват опасността пред вратата.

15′

Изстрел на Кадиоглу!

Топката е избита в предни позиции.

Опасност пред българската врата.

14′

Тотална доминация на холандците в последните няколко минути.

Четири поредни опасни акции в тяхна полза.

12′

Опасна акция за символичните домакини.

Добри действия на българската защита и топката е върната в средата на терена.

10′

Без осезаем превес за един от двата състава на игрището.

"Лъвчетата" изглежда вярват, че чудото все пак може да се случи.

8′

Две поредни акции в "оранжево".

Все още не се стига до изстрел към една от двете врати.

6′

Добро начало за българските футболисти.

Те изглеждат стабилни и уверени на терена.

5′

Жълт картон за Русев.

1′

Йоел Пиру

Юношеският национален отбор на България се изправя срещу този на Холандия в 19:00 часа.

Участието на "лъвчетата" ни на Европейското първенство в Грузия може да приключи още днес.

Към момента националите ни са последни в групата си, като нямат спечелена точка в актива си. Те загубиха с 0:2 от Англия и 0:3 от Германия.

Венцеслав Стефанов: Клаха ни като гергьовски агънца срещу Германия!

Венци изригна както само той може: Клаха ни като гергьовски агънца срещу Германия!

"Ама пък и ние нищо не направихме..."

Именно островитяните са лидери, като имат пълен актив от 6 точки и голова разлика 3:0.

"Лалетата" и Бундестимът са с по 3 пункта, като са с по един успех и едно поражение на сметката си.

Ангел Стойков: Футболистите ми са в нокаут, не знам какво ще правим в следващия мач

"Опитът, който получихме, е безценен"

Въпреки неприятната ситуация в групата, българските футболисти могат да се класират за полуфиналите от надпреварата, но при малко вероятно стечение на обстоятелствата.

Нашите състезатели трябва да победят Холандия днес с 4 или повече гола, а Англия да надиграе Германия с какъвто и да било резултат.

Победата за холандците беше постигната срещу Германия, като "оранжевите" разгромиха опонента си с 4:1.