57′

Миланов заменя Краев.

55′

Мощен изстрел на Неделев!

Главният съдия обаче е маркирал нарушение на правилата още преди изстрела на лидера на Ботев (Пловдив).

54′

Засада на Ивелин Попов.

Той праща топката във вратата, но разбира се това попадение няма да бъде зачетено.

50′

Сотириу стреля високо над вратата!

Малшанс за Кипър, след като футболистът на гостите бе оставен абсолютно сам пред Илиев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира по чудесен начин за българските национали, които натикаха опонента си в половината му и започнаха да го атакуват масирано.

Още преди да са изтекли и 15 минути, българските състезатели вече бяха достигнали до 70% владение на топката, като обаче не можеха да се похвалят с точен завършващ изстрел.

Правеше впечатление, че "лъвовете" разгръщаха атаките си по крилата, след което търсеха центриране към Попов или Краев. Именно при една подобна акция на домакините, младият талант на тима опита технично отиграване със странична ножица, но кълбото се отби в тялото на бранител.

Малко по малко гостуващият отбор забелязваше празни пространства и откриващи се пролуки в защитата ни и на моменти опитваше да се възползва оптимално от тези слабости в постройката на опонента си.

В средата на полувремето Пиерос получи добра възможност и стреля, но ударът му бе избит в корнер. След това се наложи на Пламен Илиев да се намесва и след изстрел от свободен удар. Младият вратар демонстрира класата си и се справи с трудната ситуация.

Четири минути преди почивката Кипър организира може би най-добрата си и бърза атака в срещата, последва центриране към Кастанос, който засече технично топката от въздуха, пращайки я в мрежата на България за 0:1.

Ивелин Попов можеше да поднесе бърз и неприятен отговор на съперника при последната ситуация за първите 45 минути, но до реализирането на изравнителен гол така и не се стигна.

45′

Почивка.

41′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Кастанос!

Чудесно засече топката футболистът на гостите в мрежата на Илиев!

39′

Жълт картон за Кусулос.

32′

Неделев центрира от корнер...

Футболист на Кипър едва не праща кълбото в мрежата на собствения си вратар!

30′

Петър Хубчев очевидно не е доволен от случващото се на терена.

Не спира да дава напътствия на Недялков.

Снимка 383536

25′

Десподов навлиза в половината на Кипър на скорост!

Спрян е непозволено от съперниковите състезатели.

Фаул няма...

22′

Силен шут на Десподов!

Топката се отбива в крак на защитник и излиза в корнер.

Снимка 383555

20′

Потресаващо центриране на Попето!

Топката преминава далеч встрани от търсената цел.

19′

Кастанос стреля от свободен удар!

Илиев избива топката.

Добра намеса на младия ни вратар.

17′

Засада и на Божидар Краев.

15′

Ивелин Попов пробива защитата на съперника и центрира.

Топката е избита от бранителите на Кипър.

Снимка 383552

14′

Кипър изравни играта на терена.

Гостите дори опитват организиране на епизодични атаки в половината на България.

9′

Неделев центрира от ъглов удар.

Вратарят на гостите хваща топката в ръцете си.

8′

Засада на Кирил Десподов.

5′

Акробатично изпълнение на Краев!

Топката се отбива в тялото на бранител.

Снимка 383556

4′

Футболистите на домакините опитват да атакуват опонента си по крилата, след което феновете стават свидетели на прострелни центрирания.

Без резултат, до момента.

3′

Мегасблъсъка между Холандия и Германия можете да проследите на живо в медията ни

ТУК!

2′

Мощен натиск на тима ни в началните мигове от срещата.

Фаул пред пеналта на съперника.

1′

Чудесна атмосфера на националния стадион.

Снимка 383533

Източник: UEFA.com

1′

"Лъвовете" и техните съперници се насочват към терена.

Феновете са на крака и аплодират любимците си.

1′

Чудесна симбиоза между млади, бъдещи звезди на първия ни отбор и вече утвърдените ветерани в него:

Това виждат всички фенове на домакините в момента.

Успех, "лъвове"!

1′

Малинов Економидес

България приема Кипър в среща от Лигата на нациите. Двубоят от Лига С, Група 3 на надпреварата ще се играе на стадион "Васил Левски" и започва в 21:45 часа.

България излиза единствено за победата в този мач, която ще остави "лъвовете" начело на групата. Момчетата на Петър Хубчев имат пълен актив от шест точки, след като удариха Словения и Норвегия. Кипърци имат една победи и една загуба, като са с три точки.

България има сериозно преимущество в преките сблъсъци с Кипър. "Лъвовете" имат четири победи от последните пет мача, но пък Кипър има на сметката си разгромна победа с 4:1 над България в световна квалификация през 2009.

Кипър: Най-удобният съперник за България

Кипър: Най-удобният съперник за "лъвовете" на Хубчев

България с 11 победи от 13 мача срещу островитяните

България има шест домакински победи в последните си седем срещи на стадион "Васил Левски". В тях само Франция успя да спечели в София с 1:0, а "лъвовете" победиха тимове като Холандия и Швеция в последните квалификации.

Веселин Яневски пред ТОПСПОРТ: ЦСКА има сили за титлата, България ще се справи с Кипър и Норвегия

Вижте какво още каза бившият треньор на вратарите при "червените" пред нашата медия

Кипър са загубили 11 от последните си 12 гостувания и сега всички се надяват "трикольорите" да продължат тази неприятна традиция за "островитяните".

Гостите са аутсайдер в групата, но не трябва да бъдат подценявани, тъй като вече надиграха Словения.

Петър Хубчев: Пак не обещавам нищо, очакванията са големи

"Не съм готов с титулярния състав за утре"