Турнир: Лига на нациите Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:

КРАЙ НА ТОЗИ УЖАСЯВАЩ МАЧ!

90+3′

Ника Квеквескири пропусна дузпата след като топката срещна гредата!

90+1′

Виктор Попов игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР и разглеждане на съдията, бе отсъдена дузпа!

83′

ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Илиян Стефанов реализира първия си гол с екипа на България след като Илиев засече с глава от корнер, а играчът на Левски, довкара топката за 2:5.

80′

Мачът се доиграва, а изстрадалият български фен може да мечтае само за едно - да няма нов гол в мрежата ни...

70′

ГОЛ ЗА ГРУЗИЯ! Мъката тази вечер няма край. Грузинците организираха поредната атака пред отчайващата ни защита, която по никакъв начин не успява да се противодейства на съперника. След няколко финта Георгес Микаутадзе подаде към Валери Казиайшвили, който отблизо вкара петия гол в българската врата.

67′

Буду Зивзивадзе бе заменен от Георгес Микаутадзе

64′

Янков замени Минчев.

64′

Филип Кръстев замени Неделев.

64′

Виктор Попов замени Турицов.

62′

Неделев стреля от пряк свободен удар, но встрани от вратата.

58′

ГОЛ ЗА ГРУЗИЯ! Хвича Кварацхелия стреля силно, Николай Михайлов усети ъгъла, но не успя да спаси - 1:4. Ужасяващо!!!

57′

Дузпа за Грузия след като Турицов фаулира Хвича Кварацхелия в наказателното поле!

52′

ГОЛ ЗА ГРУЗИЯ! Гостите бързо ни приземиха. След многоходова атака, при която отново си проличаха проблеми в защитата ни, Буду Зивзивадзе засече подаване на  Абуржания и на празна врата на сгреши, за да върне преднината с два гола на противника.

50′

ГООООООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Десподов намери Турицов отдясно, който прати центриране в наказателното поле. Там Атанас Илиев засече с глава между двама съперници и прати топката в мрежата, за да намали за 1:2!

Снимка 576525

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

Илиян Стефанов замени Георги Миланов.

45′

Петко Христов влезе на мястото на Едисон Йорданов.

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Само чудото ни спаси от трети гол в мрежата. След грешка след грешка в защитата ни, Азаров изскочи на голова позиция и стреля, но някак не успя да вкара.

42′

"Лъвовете" изглеждат в тотален нокаут в последните минути на първата част. Грузинците получиха допълнително самочувствие от двете попадения и пробват да обстрелват вратата на Николай Михайлов от всякакви позиции, а късметът на два пъти ни покри от ново попадение в мрежата.

Снимка 576520

32′

Жълт картон за Десподов за оспорване на съдийско решение.

31′

ГОЛ ЗА ГРУЗИЯ! Миланов бе фаулиран в центъра на терена, атаката на гостите продължи и стигна до Кварацхелия отляво, който продължи за Иракли Азаров в наказателното поле. Нападателят отправи удар, който след рикошет в крака на Андреа Христов влезе във вратата ни за 0:2. Ужасно първо полувреме за нашия отбор!

Снимка 576521

24′

Георги Миланов опита удар от движение по тревата, но топката бе блокирана.

22′

Българите постепенно взимат инициативата и опитват да застрашават вратата на грузинците, но до този момент без кой знае какви положения пред Гиорги Лория

15′

Чочев пусна хубав пас към Десподов и бе фаулиран, а капитанът на Лудогорец не съумя да се възлползва от добрата възможност и стреля във вратаря.

11′

Какво се случва с нашия отбор? Грузинците пак вкараха, но за наш късмет, голът не е признат! Буду Зивзивадзе надбяга защитата ни, която не успя да се намеси и от малък ъгъл вкара топката в далечния ъгъл, но попадението не бе зачетено заради засада!

Снимка 576517

8′

Атанас Илиев опита удар с глава след подаване на Турицов, но топката излезе встрани от вратата.

4′

ГОЛ ЗА ГРУЗИЯ! Гостите шокираха нашия състав още в първите минути на двубоя. Цетралният нападател на Грузия - Зурико Давиташвили изпревари Едисон Йорданов и с глава насочи към вратата, пазена от Николай Михайлов, който не успя да се намеси. Лошо начало за "лъвовете"!

Снимка 576516

1′

22. Илиян Стефанов 23. Двали

Тази вечер националният отбор на България излиза срещу Грузия във втория си мач от Лигата на нациите. "Лъвовете" започнаха кампанията с домакинско равенство срещу Северна Македония (1:1) и сега победата изглежда е без алтернатива, ако искаме да запазим шансове за първото място. Грузинците са амбицирани да си тръгнат поне с точка от Разград, след като преди няколко дни разгромиха аутсайдера в групата Гибралтар с 4:0.

В исторически план имаме предимство срещу този съперник. От изиграните 6 мача "трикольорите" са спечелили 4, веднъж сме завършвали наравно и веднъж победата е за Грузия. Преди по-малко от година грузинците ни гостуваха в контрола в София и ги сразихме с 4:1. Головете за състава на Ясен Петров отбелязаха Тодор Неделев, Димитър Илиев, Спас Делев и Андреа Христов.

Двубоят със Северна Македония показа, че трудно можем да говорим за какъвто и да е напредък на националните. Красивата комбинация между Тодор Неделев и Кирил Десподов, завършила с гол на крилото на Лудогорец, беше единственият светъл лъч в представянето на отбора. След това българите доброволно дадоха инициативата на съперника и изобщо не поглеждаха към вратата на Столе Димитриевски. В няколко ситуации късметът ни покри, но в началото на втората част Милан Ристовски изравни.

Ясен Петров: Не се притеснявам от уволнение, през живота си съм видял всичко

"Президентът на БФС има право да се срещна с всички нас"

Факт е, че тимът ни игра с необясним страх, независимо от това, че беше домакин и поведе рано в резултата. Липсата на самочувствие и желание топката да бъде разигравана, вместо просто да се изритва по-далеч от вратата ни, е сериозен проблем. Факт е, че Северна Македония разполага с няколко качествени единици в средата на терена, но не е отбор, който може да доминира толкова категорично, ако съперникът действа уверено и организирано. А ние не видяхме нищо подобно, като изключим сравнително стабилната защита.

Срещу Грузия със сигурност ще има няколко промени в стартовите 11. Очаква се под рамката да застане Светослав Вуцов, а на десния фланг на защитата Едисон Йорданов да замени Иван Турицов. Останалите в отбрана ще са Антон Недялков и братята Христови. Няма да е изненада, ако в средата на терена видим от първата минута Георги Костадинов, Доминик Янков и Илиян Стефанов вместо Филип Кръстев, Неделев и Георги Миланов. Ивайло Чочев единствен от халфове беше на ниво в четвъртък и ще е титуляр и днес. Атаката този път ще поведе Мартин Минчев.

Гостите ще разчитат най-вече на звездата си Хвича Кварацхелия, който вкара един от головете срещу Гибралтар. Той ще действа зад централния нападател Георгес Микаутадзе, а другият офанзивен футболист в състава на Вили Саньол ще е Гиорги Чакветадзе. Защитата на грузинците ще е съставена от трима, а на вратата ще е опитният Гиорги Лория.

Двубоят е тази вечер от 21:45 на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Недялков: Очаквам труден мач с Грузия, но не се притеснявам

"Знаем какво трябва да направим, подготвени сме"