90+3′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

България победи Гибралтар с 3:0 в контролен мач

България най-сетне победи! "Лъвовете" с класика срещу 195-ата футболна сила в света

3:0 срещу Гибралтар за първия ни триумф през 2020 година

87′

До края срещата незнайно защо се изнерви, а виновници за това бяха гостите. Резервата Каскарио беше в епицентъра на събитията, след като направи грубо нарушение срещу Ковачев, което вбеси дори благ човек като селекционера Дерменджиев.

85′

ПОПОВ! Появата на крилото на Левски - Здравко Димитров видимо раздвижи лявата зона на нашата атака. В 85-ата минута той развинти съперников защитник, след което пробва центриране към Краев. Нападателят остана под топката, но шанс за плътен изстрел се откри пред Виктор Попов. Изпълнението му беше неточно, но можеше да се превърне в пас и за Светослав Ковачев, който обаче закъсня с реакцията си.

82′
Снимка 504940

80′

Божидар Краев също се появява в игра. Ще замени Доминик Янков.

78′

Виктор Попов пък заменя на десния фланг Страхил Попов.

77′

Здравко Димитров прави дебют за националния отбор на България. Той заменя Георги Йомов.

73′

Първи жълт картон в мача. Получава го Анесли, който извърши поредица от нарушения.

70′
Снимка 504931

69′

Нивото на игра спадна значително. Няма нито едно интересно положение пред двете врати!

65′

Димитър Велковски се появява в игра за сметка на Сисиньо.

63′

Светослав Ковачев се появява в игра за България. Той ще замени Галин Иванов.

53′

Поредица от смени в състава на Гибралтар. На терена се появяват шестима нови футболисти: Анесли, Сърджънт, Оливеро, Стич, Каскарио, Кумбс

50′
Снимка 504929

48′

Втрото полувреме не лиши по никакъв начин от интензитета в българските атаки. В 48-ата минута Димитър Илиев насочи технично от границата на наказателното поле, но ударът му бе сравнително слаб и лесен за спасяване.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!!

44′

ГОООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!! 3:0!! ДИМИТЪР ИЛИЕВ! Поредният гол за България бе регистриран секунди преди сигнала за почивка. Георги Йомов центрира меко от корнер, Димитър Илиев се пребори за позиция в полето на съперника и с глава насочи към долния десен ъгъл на безпомощния Голдуин.

Снимка 504934

42′

Мартин Луков лекичко се пораздвижи в 42-ата минута, когато центриране от фаул доведе до напрежение в наказателното ни поле. Страхил Попов умело блокира с тяло нападателя на гостите и след първоначална несигурност, стражът на Локо (Пд) се намеси подобаващо.

32′

Сисиньо също реши да пробва късмета си с изстрел от средна дистанция, който не притежаваше необходимата точност.

28′

Отбраната на българския опонент действа изключително разсеяно и направи поредица от "подаръци" на "трикольорите". Ако бяха малко по-концентрирани в завършващата си фаза, до 30-ата минута с попадение вече можеха да се поздравят Митко Илиев и Галин Иванов.

17′

ГАЛИН ИВАНОВ! Класиката спокойно можеше да бъде факт в 17-ата минута. Вратарят на гибралтарците не се намеси добре при центриране на Попов и Галин Иванов имаше възможността да насочи към опразнената врата. За негов малшанс, топката прелетя малко над горната греда.

Снимка 504930

14′

ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!! 2:0!! ЙОМОВ!! Не бе изминал и четвърт час от началото на контролата, когато резултатът вече бе 2:0 за България. Страхил Попов направи едно от обичайните си включвания по фланга, след което комбинира с Йомов. Крилото на ЦСКА се нуждаеше само от едно докосване, за да се освободи от защитник на противника и с техничен шут в далечния ъгъл не остави шанс на Голдуин.

Снимка 504927

8′

Гибралтар опита да се върне бързо в мача, възползвайки се от нашата слабост при статичните положения. И аутсайдерът не бе далеч от изравняването, но центрираната топка на далечната греда на намери Бадър.

5′

ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!! 1:0!! АЛЕКСАНДЪР ЦВЕТКОВ!! Срещата стартира с тотална доминация на нашия тим, като "лъвовете" бяха особено активни по крилата, където Йомов и Иванов осъществиха поредица от успешни рейдове. При един от тях, стражът Голдуин скочи да улови висока топка срещу Галин Иванов, но последва неволен сблъсък, след който остана на земята. Отбраната на гостите не се справи с изчистването на кълбото и Митко Илиев върна хитро назад за Александър Цветков. Капитанът на Берое отправи мощен шут от границата на наказателното поле, превърнал се в гол. Съперникът на България леко се разсърди от развоя на събитията, тъй като контузеният им страж лежеше по време на цялата ни голова акция.

1′

23. Иван Караджов 17. Дж. Винет

България посреща Гибралтар в приятелска среща на Националния стадион "Васил Левски".

Отборът ни има само една победа в последните две години, като "трикольорите" не са усещали вкуса на победата вече 6 поредни мача, в които записаха 5 загуби и 1 равенство.

Димитър Илиев: Промяната в националния отбор трябва да започне от нас - футболистите

"Едва ли има нормален човек в България, който да приеме победа или точка срещу Гибралтар като успех"

Георги Дерменджиев има куп проблеми преди днешната среща заради контузени и заразени с коронавирус играчи, които отпаднаха от сметките му.

Той не може да разчита на Николай Михайлов, Кирил Десподов, Пламен Илиев, Георги Костадинов, Тодор Неделев, Антон Недялков и Исмаил Иса, които пропускат и мачовете с Финландия и Ирландия в Лигата на нациите.

Георги Дерменджиев: За нас е важно да победим Гибралтар, независимо от нивото на съперника

"Осем или девет футболисти няма да играят утре"

Селекционерът ще има възможност да даде шанс на нови играчи, които да види в игрова обстановка.

Той може да експериментира и с различни тактики и схеми на игра, особено срещу подобен съперник, който не би трябвало да окаже особено голяма съпротива.

Хулио Сесар Рибас: България има изключителна история, за нас е чест да излезем срещу този отбор

От Гибралтар очакват срещата: България има изключителна история, за нас е чест да излезем срещу този отбор

"За нас това е много важен мач"

Гибралтар се намира на 195-о място в ранглистата на ФИФА. Напоследък обаче играчите на Хулио Сесар Рибас натрупаха самочувствие, записвайки 2 победи в последните си 2 мача в Лигата на нациите, макар и срещу отбори от ранга на Сан Марино (1:0) и Лихтенщайн (1:0).

Георги Костадинов чака днес резултатите от теста си за коронавирус

Шансовете на младежите да станат втори в групата минават през издънка на Полша и твърда победа над Естония

Очаква се единайсеторката на България за днешния мач да бъде съставена от Мартин Луков на вратата и Страхил Попов, Валентин Антов, Васил Божиков и Александър Василев в отбрана.

Кристиан Малинов и Мартин Райнов ще бъдат двамата опорни полузащитници, а Георги Йомов и Здравко Димитров ще действат по крилата. Атаката ще води Божидар Краев, а зад гърба му шанс за изява ще получи Доминик Янков.

Гостите пък ще излязат с Голдуин под рамката и пред него Сърджънт, Чиполина, Вайсман и Оливейро. Тория и Анесли ще са дефанзивните халфове, а Уокър ще действа като плеймейкър.

Кайл Касиаро и Лий Касиаро ще бъдат на двете крила, а атаката ще води Де Бар.